VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Gameiro: „Nie boję się”

Karol Kotlarz, 22.05.2019; 20:03

Napastnik przed finałem Copa del Rey

Kevin Gameiro ma za sobą już kilka meczów finałowych w barwach różnych zespołów. W sobotę przed Francuzem okazja do poprawienia tego bilansu. Napastnik Valencii udzielił wywiadu dla Radia Marca, w którym poruszył temat sobotniego spotkania oraz ocenił dotychczasowe poczynania swojego klubu.

Jakie realne szanse dajesz Valencii w spotkaniu, które będzie miało miejsce w Sewilli?

Każdy zespół ma 50 procent szans. Nie boję się. Jeśli Messi zagra tak jak potrafi, wówczas będzie ciężko, ale nie możemy sobie pozwolić na myślenie o zadaniu, z którym się mierzymy.

Czy znalazłeś już wyjaśnienie tego, co stało się na początku sezonu?

W futbolu istnieją pewne rzeczy, które zdarzają się, lecz nie są łatwe do wyjaśnienia. To był trudny początek sezonu, jednak zagraliśmy świetną drugą jego część.

Czy czujesz, że presja znikła po zajęciu czwartego miejsca?

Osiągnęliśmy nasz cel, jakim był awans do Ligi Mistrzów, co jest świetną rzeczą dla klubu. Przegraliśmy z Arsenalem, ale jeśli wygramy w sobotę, to będzie wspaniały sezon, którym upamiętnimy stulecie klubu.

Co sądzisz o tym, że Barcelona jest zawsze typowana w roli murowanego kandydata do wygranej?

Wygrana dla nich to norma, ale w jednorazowym meczu możemy coś zdziałać. Mierzyliśmy się z nimi dwukrotnie w lidze i ani razu nie przegraliśmy. Możemy im zaszkodzić, chcemy przygotować się na wygraną w sobotę.

Czy przez to presja wzrasta?

W finałowym spotkaniu zawsze jest pewna presja, grałem już w kilku i presję zawsze da się odczuć. Jednakże nie możesz o niej myśleć, a skupić się na występie.

Musisz być jednak świadom, że Barcelona zawsze może polegać na swojej „10”.

Mają Messiego, a z nim w składzie zawsze będzie ciężko ich pokonać. Finał nie jest po to, by go rozegrać, a po to by go wygrać. Mecz na Camp Nou był dobrym tego przykładem, że jeśli zagrasz ze strachem, przegrasz mecz.

Czy widziałeś banner na wjeździe do Miasteczka Sportu?

Kibice są bardzo podekscytowani tym, że możemy zdobyć puchar. Wiemy, że będzie wielu naszych fanów w Sewilli, co jest dla nas bardzo ważne.

Jak ocenisz ostatni rok?

To był trudny rok, ale ta grupa zawodników ma charakter. W trudnych chwilach zawsze zdołaliśmy ochłonąć, co pokazuje serce i pasję w tym zespole.

Czy zgodzisz się z tym, że były takie chwile, w których posada Marcelino była na włosku?

Wszyscy jesteśmy razem, podczas sezonu są pewne skomplikowane momenty, ale to ważne by zakończyć dobrym akcentem, a to stało się w tym sezonie.

Czy Kevin Gameiro pozostanie w Valencii?

Pozostanę w klubie do końca kontraktu, mam jeszcze dwa lata umowy z opcją dodatkowego sezonu, jeśli będę grał.

Kategoria: Wywiady | Radio Marca | Marca skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.