VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia z zakazem transferowym?

Michał Kosim, 12.05.2019; 13:20

Dochodzenie FIFA na ostatniej prostej

Jak podaje Marca, Valencia i Villarreal mogą niebawem znaleźć się w nie lada kłopotach. FIFA w ciągu najbliższych tygodni ma podjąć decyzję w sprawie transferów nieletnich zawodników dokonanych przez oba kluby w przeszłości, które łamały regulacje organizacji.

Informacje o potencjalnym banie transferowym dla ekip z Comunitat Valenciana pojawiły się już w 2016 roku. Wątpliwości dotyczą domniemanego złamania przez oba kluby słynnego już artykułu 19 regulacji FIFA o ochronie graczy nieletnich oraz zasadach rejestrowania graczy młodzieżowych w klubowych akademiach. W przeszłości za podobne przewinienia FC Barcelona, Atlético Madryt oraz Real Madryt otrzymały zakaz transferowy na dwa okienka transferowe. Apelacja tych ostatnich została rozpatrzona pozytywnie i ostatecznie nie mogli dokonywać transferów tylko w trakcie jednego okna transferowego. 8 maja FIFA odrzuciła z kolei apelację londyńskiej Chelsea dotyczącą naruszenia tych samych regulacji piłkarskiej organizacji, która także otrzymała bana mającego obowiązywać przez dwa okienka.

Według Marki decyzja w sprawie Valencii oraz Villarrealu może zostać podjęta jeszcze przed czerwcem, jednak wszystko – włącznie z przypadkiem Chelsea – wskazuje na to, że kluby zostaną ukarane. Jeśli zakaz transferowy stanie się faktem, oba kluby złożą apelację do Komitetu Odwoławczego FIFA (ang. FIFA Appeal Committee), a w przypadku jej odrzucenia – do Sportowego Sądu Arbitrażowego (ang. Court of Arbitration for Sport – CAS). Wcześniejsze sprawy wielkiej trójki LaLiga oraz ich podstawy prawne zostały dokładnie przestudiowane przez prawników rywali ze wspólnoty autonomicznej Walencja w poszukiwaniu argumentów ku temu, by kara ostatecznie nie została nałożona. Dotychczas wszystkie kluby, w sprawie których prowadzone było dochodzenie z powodu złamania artykułu 19 regulacji FIFA otrzymywały mniejsze lub większe kary w postaci bana transferowego.

Marca, powołując się na źródła bliskie piłkarskiej organizacji, stwierdza, że zakaz ściągania nowych graczy jest nieunikniony, jednak z całą pewnością zostanie odroczony w czasie w przypadku apelacji. Pozwoliłoby to podpisać kontrakty z zawodnikami, których letnie transfery zostały potwierdzone przez Valencię w lutym (mowa o: Manu Vallejo, Jorge Sáenzie i Salvie Ruizie) oraz wzmocnić się na następny sezon i przygotować na (najprawdopodobniej i w zależności od ilości transferów nieletnich, które były niezgodne z regulacjami) dwa lub jedno okienko transferowe bez możliwości kupowania nowych graczy.

Kategoria: Ogólne | Marca skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.