sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Marcelino: „Wygrana da nam 4 punkty”

Mateusz Nowacki, 17.03.2019; 13:23

Przedmeczowa wypowiedź trenera

Dla Valencii dzisiejszy mecz jest bardzo ważnym sprawdzianem, bowiem wygrana pozwoli zmniejszyć stratę do czwartego miejsca. Na przedmeczowej konferencji prasowej Marcelino opowiedział m.in o przeciwniku, dyspozycji Garaya oraz swoich odczuciach co do wyników losowania w Lidze Europy.

Mecz z Getafe

To bardzo ważny mecz. Podejdziemy do niego tak samo jak do każdego innego spotkania ze wszystkich rozgrywek w jakich się jeszcze znajdujemy. Na szczęście jesteśmy jeszcze we trzech, a mamy połowę marca. Wygrana z Getafe dam nam cztery punkty, licząc trzy punkty plus jeden za bilans bramkowy. Remis oznaczałby utrzymanie tej samej różnicy między nami oraz utrzymanie przewagi w bilansie bramek. Przegrana byłaby dla nas złą wiadomością. To bardzo ważny mecz dla obu drużyn.

Pucharowe spotkania z Getafe

Nie uważam, że poprzednie nasze starcia będą miały wpływ. To inny mecz, ligowy. Kibice będą wspierać swój zespół, który tego potrzebuje. To ostatni mecz przed przerwą reprezentacyjną. Przez 2,5 miesiąca graliśmy po trzy mecze w tygodniu. I to z bardzo dobrym skutkiem. Musimy skupić się na tym meczu i jego znaczeniu oraz wprowadzić w odpowiedni nastrój piłkarzy, tak aby byli zdolni zdobyć trzy punkty.

Losowanie Ligi Europy

Nie podoba mi się to, z kim zostaliśmy zestawieni. Jesteśmy hiszpańskimi drużynami, które, jak przypuszczam Villareal też, wolałyby zmierzyć się z kimś zza granicy. Szkoda, że nie spotkaliśmy się w finale albo półfinale. Zagwarantowałoby to udział hiszpańskiej drużynie w finale.

Powołania do reprezentacji

Myślę, że to pierwszy raz od dziewięciu lat, kiedy Valencia ma swoich trzech reprezentantów w hiszpańskiej drużynie narodowej. To dobra wiadomość. Największą dumą dla piłkarza jest reprezentowanie swojego kraju. Myślę, że zaprocentuje to zwiększonym morale do końca sezonu. Nigdy nie będę narzekał na posiadanie zbyt dużej ilości reprezentantów drużyn narodowych.

Garay

Z decyzją będziemy czekać do popołudniowego treningu, ale jego rekonwalescencja przebiega bardzo pozytywnie. Gra od pierwszych minut może być zbyt pochopną koncepcją, ale nadal możliwą, jeśli tylko pomoże nam ona w awaryjnej sytuacji.

Fallas

Ledwo byliśmy obecni na Fallasie. Powodem były długa podróż do Rosji i mecze, jakie rozegraliśmy. Nie byliśmy w stanie zobaczyć Fallas, tej pięknej imprezy jaką cieszą się mieszkańcy Walencji i przyjezdni. Ciężko pracujemy, aby zobaczyć, czy jutro z wysokim morale po zwycięstwie nad Getafe będziemy mogli cieszyć się Fallasem.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.