VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Chelsea i Valencia powalczą o Williana José?

Michał Muszyński, 06.08.2018; 13:50

Zainteresowanie brazylijskim napastnikiem

Valencia znajduje się w gronie drużyn zainteresowanych usługami Williana José. Obok „Nietoperzy” wymienia się także Chelsea, Borussię Dortmund czy kluby włoskie. Ewentualny zakup Brazylijczyka na Mestalla wiązałby się z odejściem Rodrigo Moreno.

Sytuacja Williana José wciąż nie jest jasna. Chociaż sam zawodnik deklaruje chęć pozostania na Estadio Anoeta, gdzie czuje się szczęśliwy, sprawa jego przyszłości nie została rozwiązana. Pojawiają się kluby zainteresowane usługami Brazylijczyka, jednak działacze Realu Sociedad będą skłonni usiąść do rozmów, dopiero gdy na stół trafi oferta kupna za kwotę zbliżoną do 65 mln €, która stanowi klauzulę odejścia zawodnika. Na chwilę obecną jedynymi drużynami, które złożyły ofertę kupna Williana José były angielskie Fulham oraz Newcastle United. Obie zostały odrzucone przez działaczy klubu oraz samego zawodnika, który wolałby kontynuować karierę na hiszpańskich boiskach.

Ostatnią drużyną jaka kontaktowała się z agentem piłkarza – Nickiem Arcuri, była Chelsea FC. „Do wszystkich, którzy dzwonią do mnie z zapytaniem o Williana José: proszę kontaktować się w pierwszej kolejności z władzami Realu Sociedad. Jeżeli kluby osiągną porozumienie i sam zawodnik wykaże zainteresowanie daną ofertą, wówczas przystąpimy do rozmów na temat indywidualnego kontraktu piłkarza. Na chwilę obecną Willian José ma jeszcze cztery lata kontraktu z baskijskim klubem, czuje się tutaj szczęśliwy ” – mówi Arcuri.

Rynek transferowy w Anglii kończy się w czwartek, 9 sierpnia. Ewentualny zakup Williana José do The Blues byłby uzależniony od sprzedaży Edena Hazarda do Realu Madryt za kwotę nie mniejszą niż 120 mln €. Takie pieniądze umożliwiłyby angielskiemu klubowi pozyskanie klasowego napastnika oraz dodatkowego wzmocnienia. Arcuri przyznał, że tylko kilka angielskich klubów wystosowało oficjalne zapytanie o Brazylijczyka. W stawce pojawiły się również Borussia Dortmund, kluby włoskie a także Valencia – jedyna hiszpańska ekipa zainteresowana usługami Williana José.

Działacze „Nietoperzy” liczą na pozostanie w drużynie Rodrigo Moreno, który otrzymał kilka ofert od czołowych klubów, takich jak Bayern Monachium. Chociaż klauzula odejścia Hiszpana wynosi aż 120 mln €, mówi się, iż Peter Lim byłby skłonny sprzedać Rodrigo za kwotę znacznie niższą. Jego ewentualne odejście z drużyny Los Ches znacznie przybliżyłoby transfer 26-letniego Brazylijczyka na Mestalla.

Kategoria: Transfery | Marca skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE
Nie ma żadnych komentarzy.