sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Sześciu stoperów jest problemem?

Adam Musialik, 28.06.2018; 13:38

Trudne wybory przed Marcelino

Wkrótce nastąpi oficjalne ogłoszenie transferu Mouctara Diakhaby'ego, a wraz z jego przybyciem Valencia jeszcze bardziej wzmocni swoją obronę. Wydaje się to dobre, ale może stać się również poważnym problemem.

Ezequiel Garay, Jeison Murillo, Gabriel Paulista, Ruben Vezo, Javi Jiménez i Mouctar Diakhaby. Sześciu stoperów. Za dużo dla Marcelino, który chce mieć wąską kadrę. Wobec tego można spodziewać się jeszcze tego lata, odejścia przynajmniej jednego z środkowych obrońców.

Ezequiel Garay

Ezequiel Garay był liderem obrony Valencii w ostatnim sezonie. Pomimo kilku kontuzji pokazał doskonały poziom w trakcie całej kampanii. Rozegrał 2379 minut w lidze i Copa del Rey. Mógł opuścić klub już rok temu, a także teraz wydaje się to dosyć prawdopodobne.

Jeison Murillo

Jeison Murillo był obrońcą, który spisywał się dobrze, aż musiał przejść operację. Po kontuzji nie prezentował już wcześniejszego poziomu, ale przed sezonem ciężko popracuje, aby być gotowym na 100%. Kolumbijczyk w kampanii 2017/18 rozegrał łącznie 1373 minuty.

Gabriel Paulista

Gabriel Paulista jest prawą ręką Marcelino Garcíi Torala w środku defensywy. Pomimo gorszej techniki niż reszta, gracz jest bardzo charakterny i nie odpuszcza do końca, nawet kosztem kartek. Jest obrońcą z większą ilością minut w poprzednim sezonie Zaliczył łącznie 3147 minut.

Ruben Vezo

Ruben Vezo zaczynał zeszły sezon na wylocie z klubu, ale zyskał zaufanie Marcelino dzięki swojej wszechstronności. W większości spotkań grał na pozycji stopera, ale pod koniec rozgrywek zastąpił Montoyę na prawej flance defensywy. W ubiegłym sezonie spędził na murawie 2143 minut.

Javi Jiménez

Javi Jimenez pokazał się podczas przedsezonowych sparingów, ale poważna kontuzja kolana odebrała mu szansę regularnych występów. W tym roku będzie walczył ponownie, aby znaleźć się wśród wybranych Marcelino. Niestety wydaje się, że z całej szóstki stoperów będzie miał o to najtrudniej.

Mouctar Diakhaby

Mouctar Diakhaby lada moment zostanie graczem Los Ches. Zakontraktowanie Francuza zaskoczyło wielu kibiców, ale ma on dodać siłę w grze powietrznej defensywy Valencii. To jest jego największa zaleta, a zarazem jeden z problemów, który nękał obronę klubu z Mestalla.

Kategoria: Ogólne | valencia.eldesmarque skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. VShingoV28.06.2018; 15:12
Javi ze względu na problemy w poprzednim sezonie nie jest pewnym graczem. Musi rozegrać sezon na wypożyczeniu. Co do Vezo to albo odejdzie albo co bardziej prawdopodobne zostanie jako prawy obrońca, przy odejściu naszych dwóch obecnych prawych obrońców. Garay, Diakhaby, Murillo oraz Paulista będą stanowić 4 obrońców jak dla mnie.
2. konto usunięte28.06.2018; 18:32
konto usunięteGaray powinien zostać i tworzyć z Murillo podstawową parę stoperów. Paulista jest drewniany, ale na ławkę może być.