VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Nowe karty Julena Lopeteguiego

Tomasz Pietrzyk, 23.03.2018; 18:34

Marcos Alonso, Parejo i Rodri o krok od debiutu w La Roja

Im bliżej mundialu, tym mniej eksperymentów – ten pogląd wydaje się odległy Julenowi Lopeteguiemu. Do mistrzostw świata w Rosji zostało niespełna 80 dni, a selekcjoner Hiszpanów odkrywa nowe karty. Pytamy naszych ekspertów czy w talii są same asy, czy znajdą się też dziewiątki.

Marcos Alonso, Dani Parejo i Rodrigo Hernandéz – to oni wychodzą z lodówki każdego Hiszpana, od kiedy Lopetegui wysłał w świat kartkę ze swojego notesu. Żaden nie założył jeszcze czerwonokrwistego trykotu, ale wszyscy zdążyli już wnieść niezwykłe historie do szatni. Pisze ją także Lucas Vázquez, który wcześniej reprezentował swoją ojczyznę, ale jeszcze zimą był dla niej stracony. Cała czwórka będzie miała swoje – przysłowiowe – pięć minut podczas towarzyskich potyczek z Niemcami w Düsseldorfie i z Argentyną na Wanda Metropolitano.

[...] Pierwsze reprezentacyjne kroki postawi Dani Parejo, który pierwszego zaproszenia na zgrupowanie doczekał się miesiąc przed 29. urodzinami (o przypadku Parejo pisaliśmy tutaj).

Pascual Calabuig, dziennikarz walenckiego Superdeporte:

Jeżeli pytasz mnie, co w większym stopniu zaważyło na powołaniach dla Daniego Parejo i Rodriego: ich dobra postawa, czy kontuzja Busquetsa, to musisz pamiętać, że są to dwie okoliczności, których nie można oddzielić. Zdrowotny problem Sergio w oczywisty sposób otworzył im drzwi do kadry, ale obaj po prostu rozgrywają świetny sezon. Rodri w przyszłym sezonie będzie reprezentował Atlético – taki transfer i zaproszenie na zgrupowanie Lopeteguiego nie biorą się znikąd. I Rodri, i Parejo są teraz w La Roja, bo sobie to wywalczyli. Dla tego drugiego jest to marzenie, którego przez lata nie potrafił spełnić.

Parejo to zawodnik skrojony do gry spokojnej, odpowiedzialnej – wręcz idealny dla reprezentacji. Ale jednocześnie, co już pokazał w Valencii Marcelino i wcześniej Nuno Espírito Santo, nie jest pozbawiony atutów w szybszym, bardziej wertykalnym rozgrywaniu. Jednak w najbliższych spotkaniach towarzyskich nie powalczy o nic więcej, jak o miejsce na ławce rezerwowych w kolejnych meczach Hiszpanów. I mam wrażenie, że nawet jak osiągnie ten cel, to niekoniecznie pojedzie na mundial do Rosji.

[...]

Cały tekst przeczytacie tutaj:
gOLEada: Nowe karty Julena Lopeteguiego. Marcos Alonso, Dani Parejo i Rodri o krok od debiutu w La Roja!

Kategoria: Felietony | ¡Olé! Magazyn skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. aniolbezskrzydel23.03.2018; 20:57
A tymczasem Rodrigo strzela gola Niemcom :)
2. chiefer24.03.2018; 00:05
chiefer... a fajtłapa Costa zmarnował piękną setkę :P