VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Lucas Paquetá trafi na Mestalla?

Mateusz Nowacki, 06.03.2018; 16:07

Valencia z opcją pierwokupu

Transfer Diego Alvesa do Flamengo poza gotówką zapewnił również klauzulę pierwokupu jednego z obecnie największych talentów w Rio De Janeiro.

Mateu Alemany po raz kolejny udowodnił, że jest odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku. Przy transferze Diego Alvesa do Flamengo zagwarantował możliwość pierwokupu innego Brazylijczyka, Lucasa Paquety. Klauzula wykupu pomocnika wygasa wraz z dn. 1 lipca 2018r. Nie wiadomo jednak jakiej rzędu kwoty za pomocnika może oczekiwać klub z Rio de Janeiro.

Paquetá, a właściwie Lucas Tolentino Coelho de Lima to 20-letni Brazylijczyk grający zarówno na pozycji ofensywnego jak i nominalnego środkowego pomocnika. W barwach Flamengo rozegrał do tej pory 27 spotkania, zdobywając w nich łącznie trzy bramki. Jest także obecnie reprezentantem Brazylii do lat 20.

Na temat talentu Brazylijczyka wypowiedział się analityk SPORTV, André Gallindo:

„Jest wszechstronny, dojrzały i ma zaufanie wśród trenerów. Mimo młodego wieku jest mieszanką jakości i spójności. Nie ulega wątpliwości, że musi być podstawowym graczem Flamengo.”

Flamengo to ostatnio brazylijska kuźnia talentów. To tutaj Real Madryt zgłosił się po Viniciusa Juniora, pobijając rekord najwyższej kwoty transferu za 17-latka (45 mln €). Po kolejnego perspektywicznego zawodnika zgłosiło się także Udinese. Felipe Vizeu ma trafić do drużyny z Udine za 5 mln €. W szeregach Flamengo pozostały jeszcze dwie perły: Lincoln oraz wspomniany wcześniej Lucas Paquetá.

Casus Lautaro Martineza

Identyczną klauzulę pierwokupu Valencia zapewniła sobie przy transferze Rodrigo De Paula z Racingu Clubu. Dotyczyła ona wykupu innego perspektywicznego 20-latka – Lautaro Martineza. Ten Argentyński super-snajper może pochwalić się w tym sezonie 8 bramkami i 4 asystami zdobytymi w ciągu 12 spotkań argentyńskiej Primera División. Tak dobre wyniki nie umknęły uwadze europejskim klubom. Wśród zainteresowanych wymieniało się Atlético Madryt, Valencię i Inter Mediolan. W tym przypadku Valencia musiała jednak zrezygnować z zakupu. Nerazzurri złożyli za napastnika ofertę rzędu 30 mln €, która okazała się być zaporowa dla klubu z Mestalla. Obecnie Argentyńczyk jest o krok od transferu na Giuseppe Meazza jak i wyjazdu na Mistrzostwa Świata w Rosji.

Kategoria: Transfery | SuperDeporte | DeporteValenciano | Własne skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. Hendrixzbazin07.03.2018; 13:36
Znam Paquetę tylko z FM18... ale jeśli jest chociaż w połowie tak dobry jak tam to powinniśmy go brać. Bardzo wszechstronny piłkarz :)
2. Vicente7310.03.2018; 08:38
Vicente73Znasz z FM'18 czy "znasz" z FM'18?
Przecież to gra komputerowa. Jak można mierzyć rzeczywistość jakąś wirtualną gierką??? Ludzkość ginie.