VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Pojedynki pomiędzy Realem Madryt a Valencią, mają to do siebie, ze często wzbudzają niemałe kontrowersje. Nieznane bramki, niesłusznie przyznane kartki czy rzuty karne to chleb powszedni w przypadku tego klasyku. Tym razem, spore zamieszania jeszcze przez początkiem spotkania wywołała w hiszpańskiej prasie decyzja Komitetu Apelacyjnego, który zezwolił Davidowi Silvie na występ w jutrzejszym meczu, z czym działacze ”Blancos” nie mogą się pogodzić.

Madrycki klub uważa za niesprawiedliwe to, w jaki sposób Hiszpański Komitet Sportu interpretuje przepisy, zezwalając na grę Silvie, a zabraniając występu Gutiemu, pomimo tego, ze obaj gracze ukarani zostali czerwoną kartką za niemal identyczne przewinienie. W przypadku pomocnika ”Królewskich” decyzję sędziego podtrzymano, natomiast w sprawie wychowanka Che, otrzymany przez niego czerwony kartonik zamieniony został na żółty. Wedle zasad, w dalszym ciągu oznacza to zawieszenie, gdyż Silva nim został wyrzucony z boiska, otrzymał już jedno "żółtko”, Komitet Apelacyjny postanowił jednak odstąpić od tej reguły, tłumacząc to tym, że ”w przypadku, gdy kara sędziowska w postaci czerwonej kartki złagodzona zostaje do żółtej, kartka ta nie zostaje kumulowana z inną, przyznaną przez arbitra prowadzącego spotkanie i w rezultacie, nie umożliwia automatycznego zawieszenia”

Włodarze stołecznego klubu przypominają, ze to nie pierwszy raz, gdy przez meczem z ”Królewskimi”, Komitet cofa zawieszenia ich rywalom, krzywdząc tym samem zespół ”Blancos”. Tym razem nie zamierzają do tego dopuścić i zapowiadają, ze, jeśli Silva wybiegnie jutro na boisko, będą domagać się walkowera. Wszystko wskazuje jednak na to, ze groźby te zostały przez działaczy Valencii zignorowane, bowiem David Silva znalazł się na liście powołanych na jutrzejszy mecz i niemal pewne jest, ze rozpocznie go w wyjściowej jedenastce.

W całej sprawie, oliwy do ognia dolał bramkarz Realu – Iker Casillas, który w wywiadzie dla ASa, jasno sugerował stronniczość Komitetu Sportu, gdy zapytany o anulowanie kartki Silvy odpadł: ”Zawsze jest tak, że gdy z kimś gramy, zawieszenia naszych rywali zostają cofnięte, a gdy Real próbuje się od nich apelować, zostaje to ignorowane” – lamentował hiszpański golkiper.

Nam, jako kibicom Valencii, pozostaje mieć jedynie nadzieję, że całe zamieszanie wokół filigranowego pomocnika Che nie wpłynie na niego dekoncentrująco, a swoim występem da on ”Królewskim” rzeczywiste powody do narzekań, ze dopuszono go do gry.

Kategoria: | as.com/radioesport.es skomentuj Skomentuj (9)

KOMENTARZE

1. mruwek25.11.2006; 17:05
To co Real wyprawia jest śmieszne po prostu. Problem polega chyba na tym, że nie można skasować kartki zawodnikowi a co najwyżej cofnąć za nią karę, albo zamienić czerwo na żółtko. I to właśnie zrobiono. Real zawsze jest biedny... Nawet jak gwiżdżą na jego korzyść.
2. KubaVCF25.11.2006; 17:08
a ile karnych dostał real w maczach z Valencią? a ile kartek dali naszym zawodnikom w tych meczach? NAwet w polskich archaicznych przepisach jest tak ze w sytacji anulwoania czerwonej na ktora dostaje sie 2 zolte jedna kartka jest poprostu wycofana. Dziwi mnie ten real niby królewscy a zachowują się jak wsiwi:PP ale to juz taki klub;) pojedziemy z nimi a El Moro strzeli im 3 bramki!:)
3. pajacyk25.11.2006; 17:29
ach, ta gra psychologiczna...
amunt :valencia: !!!
4. Ziom25.11.2006; 17:41
KubaVCF - ty jesteś burakiem, trochę szacunku, co?

Poza tym ta opinia Ikera to bujda.
5. REAL PANY25.11.2006; 22:51
i tak przegrtać a prawda jest ze dla was kartke anulowanbi a gutiemu nie chociaz jest to bliźniacza sytuacja !!
6. tomszle25.11.2006; 23:10
Jak już jesteśmy w temacie. Guti podobno jest kontuzjowany na trzy kolejne mecze! Chyba jedynym celem Realu jest po prostu wyeliminowania Silvy, do którego najwyraźniej czują duży respekt.
7. mruwek25.11.2006; 23:35
Dokładnie. Szczerze powiedziawszy to nie rozumiem Realu, bo przecież i tak Guti nie mógłby grać, więc po co te apelacje? Gdyby Silva nabawił się kontuzji, to sądzę, że nie byłoby takiego krzyku.

Tak w ogóle to trochę się rozczarowałem, bo ostatnio polscy kibice "Blancos" dali się poznać jako naprawdę kulturalni ludzie, a tu znowu jakieś 'PANY'. Eh... "dzieci, dzieci... Znowu byłyście niegrzeczne"
8. el_nino25.11.2006; 23:39
I zostaniecie za to zachowanie porzadnie ukarani!! Juz jutro o 19 :P
9. Polak26.11.2006; 14:02
Lubie waszą obiektywność .
Bo decyzja dobra dla Valencii .Jest dobrze .
Gdyby było odwrotnie Guti nie był kontuzjowany i anulowali mu kare a Silvie nie to wtedy byście nie pisali że jest ok .
W myśl zasady jak nam anulowali jest ok jak im jest zle .
Pozdrowienia dla obiektywnych .