VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Ayala: "Nie możemy zwątpić w nasze siły!"

Ulesław, 16.11.2006; 17:50
Podczas wczorajszej konferencji prasowej Roberto Ayala zapewniał, że zespół da z siebie wszystko w nadchodzących meczach z Sevillą i madryckim Realem. „El Raton” przekonywał, że Valencię stać na odniesienie dobrych rezultatów w obydwu spotkaniach, jeśli klub nie „zwątpi w swoje umiejętności.” Odnośnie minionych spotkań i sporych strat punkowych, wypowiedzi kapitana zespołu z ostatniego meczu cechowała samokrytyka oraz nadzieja poprawy gry.

Spadek formy

Postaramy się jak najszybciej przerwać tę złą passę… Wydaje się, że w ostatnich meczach powinniśmy zdecydowanie lepiej sobie poradzić, ale jednak nie zdołaliśmy odnieść zwycięstwa od trzech ligowych spotkań. Raczej nie można tutaj mówić o pechu, a spadku formy zespołu, kryzysie, który już – jak sądzę i mam nadzieję- został przezwyciężony. Staramy się ciężko pracować na treningu, nie unikamy konsultacji ze sztabem medycznym, z trenerami przygotowania fizycznego, aby znaleźć się w najlepszej dyspozycji fizycznej. Teraz także wszyscy odpowiednio wypoczęli, myślę że ze świeżymi siłami znów wbijemy się do czołówki tabeli.

Pełna koncentracja w spotkaniach

Nie możemy niczego zlekceważyć, musimy dbać o każdy szczegół. Skupiamy się na naszych błędach, analizujemy je i staramy się poprawić. Cóż więcej można powiedzieć? Lepiej mniej powiedzieć, a więcej w grze poprawić.

Ufność w siłę zespołu

Oczywiście każda kontuzja to dla nas ogromna strata, jednak nie możemy zapominać, że szeroka kadra jest po to, aby zastąpić kontuzjowanych graczy. Nie możemy zwątpić w nasze umiejętności ani siłę zespołu, musimy na nowo odzyskać pewność w grze.

Nie powtórzyć błędu z ostatniego spotkania

Na treningach ćwiczymy takie sytuacje, wielokrotnie grając w różnych ustawieniach defensywy. Pozwala nam to dobrze się zrozumieć, mieć do siebie wzajemne zaufanie. W meczach należy zapamiętać to, co zostało przećwiczone na treningach i być skoncentrowanym przez całe 90 minut, wiedząc jak zachowa się partner z defensywy w każdej sytuacji. W ostatnim meczu w samej końcówce straciliśmy bramkę, która kosztowała nas utratę dwóch punktów. Nie możemy nigdy więcej popełnić tego samego błędu, tym bardziej, grając przed własną publicznością.

Sevilla i Real Madryt

Statystyki pokazują, że możemy z powodzeniem walczyć z tymi rywalami. Musimy wywalczyć ważne punkty, które pozwolą nam na powrót znaleźć się w ścisłej czołówce tabeli.

Przygotowania indywidualne i obecna forma

Aktualnie czuje się dobrze, jestem spokojny i przygotowany na następne spotkanie. Jestem także bardzo zmotywowany, aby udowodnić, że słabszy okres czasu mamy już za sobą. Jak każdy ciężko trenuję, aby pomimo mojego zaawansowanego już jak na piłkarza wieku, być w dobrej formie. Konsultacje z trenerem przygotowania fizycznego oraz sztabem medycznym także pomagają w osiągnięciu optymalnej formy. Jeśli naprawdę kocha się swój zawód, nie można się oszczędzać podczas przygotowań do kolejnych meczów.

Uniknąć kontuzji

Trzeba podejść do każdego spotkania z nastawieniem, że nie odniesie się żadnego urazu. Nie wolno wprowadzać niepewność w grze, bojąc się o jakiś uraz. Jeśli jednak coś nieszczęśliwego podczas meczu się wydarzy, trzeba starać się jak najszybciej powrócić do pełni sił.

Kategoria: | valenciacf.es skomentuj Skomentuj (9)

KOMENTARZE

1. mz16.11.2006; 18:07
To nie pierwszy wywiad czy konferencja z udziałem Ayali, a jeszcze nikt mu nie zadał pytania czy przedłuży kontrakt, dziwne...
2. Ulesław16.11.2006; 18:24
A cóż by odpowiedział? Wszak to fałszywe jak dwaj Dymitrzy z Wielkiej Smuty...
3. Zep16.11.2006; 18:24
bo to ciota jest :P :P :P :> :che:
4. SteveO16.11.2006; 18:47
sam ciota jestes, potrafisz tylko krytykowac. myslisz ze losy meczu zaleza od jednego gracza. jak trener go wybiera to znaczy ze jest dobry łachu. nieznasz sie wiec sie nieodzywaj, i nie oceniaj pochopnie.
5. Argentinamen16.11.2006; 19:02
sam jestes ciota ty brocho Ayala to jeden z najlepszych środkowych obrońców świata !!! a widze ty gówno wiesz
6. Ulesław16.11.2006; 19:23
Na noże, na noże panowie!! Cóż to, nie potraficie się bardziej obrażać? Phi, ciota... też mi inwektywa...
7. SteveO16.11.2006; 22:07
to o kim mowisz co bo juz sam nierozumien? to artykul o ayali a ty piszesz ze to ciota. a pozniej ze to najlepszy obronca swiata?? mozesz wytulmaczyc, pasowalo by okreslenie brakuje BŁOTA
8. Argentinamen17.11.2006; 20:47
przeczytaj dokladnie nick ja pisalem do tego Zep -a czy jak on tam !!!!!! Amunt :valencia:
9. patricia23.11.2006; 01:56
Roberto!Trzymaj się,całym sercem jestem z tobą,jeśteś jedyny i najlepszy,nie do przejścia i nie do pokonania!Wszystko,czego potrzeba pokazujesz za każdym razem na boisku,a komentaeze nieobeznanych trywialnych gamoni to ich świadectwo znajomości tematu.Besos!