VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Debiut Kangina w Valencii Mestalla

Michał Muszyński, 26.12.2017; 20:03

Piąty z rzędu remis rezerw

Rezerwy Valencii prowadzone przez Miguela Grau zanotowały piąty kolejny remis w Segunda Division B, dzieląc się punktami z Realem Zaragoza B. Największym wydarzeniem meczu był debiutancki występ 16-letniego Kangina Lee. Koreańczyk pokazał się z dobrej strony.

Sporą niespodzianką była wyjściowa jedenastka, na jaką zdecydował się postawić Migel Grau. Alberto Gil powrócił do składu po dłuższej nieobecności, zaś Franowi Navarro przypadła rola drugiego napastnika, obok najlepszego strzelca drużyny – Rafy Mira. Trener Valencii B postawił tym razem na formację 4-4-2, wcześniej preferował układ z trzema środkowymi pomocnikami w środku pola. Skutkiem zmiany formacji był brak w wyjściowym składzie notującego w ostatnich tygodniach dobre występy Frana Villalby.

W 82. minucie nastąpił ważny moment dla całej społeczności Valencianistas. Na boisku pojawił się bowiem zaledwie 16-letni Kangin Lee, który zmienił największą gwiazdę Valencii Mestalla – Rafę Mira. Zmiana ta wydaje się mieć wymiar symboliczny, Kangin Lee jest bowiem uważany za jednego z najbardziej obiecujących piłkarzy w akademii Valencii, zaś Mir wkrótce pożegna się z Los Ches i dołączy do Realu Madryt. Wejście Koreańczyka wprowadziło sporo ożywienia w szeregi „Nietoperzy”, 16-latek nie bał się brać na siebie odpowiedzialności w środku pola i prosił o każdą piłkę. Widać jednak było brak komunikacji z drużyną, co z czasem powinno ulec poprawie.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE
Nie ma żadnych komentarzy.