VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

EKIPA TECHNICZNA

Sztab trenerski:

Cesare Prandelli

Cesare Prandelli funkcja: trener
imię i nazwisko: Cesare Prandelli
miejsce urodzenia: Orzinuovi, Włochy
data urodzenia: 19/08/1957

Przygodę z piłką zaczynał we włoskim Cremonese skąd przeszedł do Juventusu, z którym zdobył najwięcej tytułów. Jako piłkarz zespołu z Turynu Prandelli był trzykrotnym mistrzem Włoch, raz sięgnął po Puchar Włoch, Puchar Zdobywców Pucharów, Superpuchar Europy oraz Puchar Europy Mistrzostw Klubowych. Po bardzo udanym okresie spędzonym w Turynie, przeniósł się do Atalanty, gdzie w roku 1990 zakończył karierę piłkarską.

W tym samym roku rozpoczął pracę jako trener zespołu, w którym ostatni raz wystąpił jako piłkarz. W Atalancie trenował głównie drużynę młodzieżową (tylko w sezonie 1993-94 prowadził drużynę seniorów) , z która wygrał Torneo di Viareggio (największy na świecie turniej młodzieżowy). W sezonie 1997-98 był szkoleniowcem Lecce, z którego przeniósł się do Werony również na stanowisko trenera. Z drużyną Hellasu zdobył mistrzostwo Serie B i po dwóch latach przeniósł się do Wenecji gdzie dokonał tego samego. Od 2002 roku przez dwa sezony trenował zespół Parmy, gdzie pomimo ograniczonych środków podyktowanych złą sytuacją finansową klubu zajął dwukrotnie piąte miejsce w Serie A. Od sezonu 2004/2005 miał zostać trenerem Romy, jednak jeszcze przed startem sezonu musiał zrezygnować z powodu choroby żony.

W następnym sezonie objął stanowisko trenera Fiorentiny i już w pierwszym sezonie z drużyny walczącej o utrzymanie przemienił zespół z Florencji w drużynę rywalizującą o Europejskie Puchary. W kolejnym roku w wyniku skandalu korupcyjnego Prandelli musiał zacząć pracę z deficytem 15 punktów, które zostały odliczone jako kara. W sezonie pomimo kary zdołał utrzymać drużynę w górnej części tabeli oraz odnotował bardzo dobry występ w Pucharze UEFA odpadając w półfinale po karnych. Za bardzo dobre wyniki (osiągnięte pomimo tragedii osobistej jaką z pewnością jest śmierć żony) w sezonie 2007-08 otrzymał nagrodę trenera roku Serie A. Prandelli był najdłużej urzędującym trenerem w historii Fiorentiny. W roku 2009 wywalczył historyczny awans do 1/16 Ligi Mistrzów. W lidze włoskiej w swoim ostatnim sezonie we Florencji szkoleniowiec osiągnął 11 miejsce.

W 2010 Cesare Prandelli objął reprezentacje Włoch zastępując na tym stanowisku Marcello Lippiego. Selekcjoner nie mógł zaliczyć swojego debiutu do udanych, ponieważ przegrał zespołem Wybrzeża Kości Słoniowej 0:1 w meczu towarzyskim. Pomimo słabego startu włoski trener zaczął wygrywać i dzięki dobrym wynikom zakwalifikował się do Euro 2012. W półfinale pokonał 2:1 reprezentacje Niemiec. Ostatecznie Prandelli ze swoim zespołem zajął drugie miejsce przegrywając z Hiszpanią w finale.

7 lipca 2014 roku Cesare Prandelli został trenerem Galatasaray Stambuł. Na tym stanowisku spędził niestety tylko 147 dni. O ile w lidze jego zespół radził sobie nie najgorzej (3. pozycja) to zdobycie tylko jednego punktu w grupowej fazie Ligi Mistrzów spowodowało, ze władze drużyny ze Stambułu postanowiły przerwać współpracę z trenerem.

Od 28 września 2016 roku sprawuje funkcję trenera drużyny Valencii. Kontrakt, który podpisał, ma obowiązywać przez dwa lata.

Gabriele Pin

Pin funkcja: asystent trenera
narodowość: Włoch
data urodzenia: 21/01/1962
miejsce urodzenia: Vittorio Veneto, Włochy
Były piłkarz grający na pozycji pomocnika. Karierę piłkarska zaczynał w Juventusie. Debiutował w wygranym meczu z Fiorentiną. W barwach Starej Damy występował u boku Cesare Prandelliego. Grał również w Lazio, Parmie oraz Piacenzy. Od roku 1999 pracował jako trener zespołu rezerw Parmy, natomiast w latach 2001-2004 zajmował stanowisko asystenta trenera m.in. Cesare Prandelliego. W okresach 2005-10, 2010-14 Gabriele Pin współpracował ze wcześniej wymienionym trenerem kolejno: we Fiorentinie, reprezentacji Włoch oraz w tureckim Galatasaray.
Marco Fumagalii

Fumagalli funkcja: asystent trenera

Marco Fumagalli ukończył belgijską szkołę trenerską przy tamtejszym związku piłkarskim. Uzyskał tam licencję UEFA-A oraz certyfikat skauta. Fumagalli pracował w Galatasaray na stanowisku skauta oraz w Interze, gdzie analizował mecze pierwszej drużyny.
Renzo Ciulli

Ciulli funkcja: asystent techniczny

Renzo Ciulli w zespole Valencii jest asystentem technicznym trenera Cesare Prandelliego. W zespole ma za zadanie analizę gry przeciwników oraz wsparcie szkoleniowca w sferze taktyki.

José Ochotorena

Jose Manuel Ochotorena funkcja: trener bramkarzy
imię i nazwisko: José Manuel Ochotorena
narodowość: Hiszpan
data urodzenia: 11/1/1961
miejsce urodzenia: San Sebastian
poprzedni pracodawca: Liverpool (wcześniej Valencia)
Walter Vio

Vio funkcja: trener przygotowania fizycznego
imię i nazwisko: Walter Vio
narodowość: Włoch
Nicolo Prandelli

nprandelli funkcja: trener przygotowania fizycznego
imię i nazwisko: Nicolo Prandelli
narodowość: Włoch'Voro'

Voro funkcja: delegat
imię i nazwisko: Salvador González 'Voro'
narodowość: Hiszpan
data urodzenia: 09/10/1963
miejsce urodzenia: Walencja

Sztab medyczny:

Luis González Lago

Luis González Lago

funkcja: szef sztabu medycznego
narodowość: Hiszpan