VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Duże zainteresowanie Maksimoviciem

Michał Muszyński, 26.12.2017; 10:46

Getafe i Werder monitorują sytuację Serba

Nemanja Maksimović na brak zainteresowania nie może narzekać. W mediach spekuluje się o możliwych transferach do Getafe bądź Werderu. Dopóki w kadrze nie pojawi się inny defensywny pomocnik, Serb będzie niezbędnym elementem układanki Marcelino w styczniu.

Valencia obecnie zamyka się na pomysł wypożyczenia Nemanji Maksimovicia. Kluby takie jak Getafe, Werder czy wcześniej Malaga były zainteresowane pozyskaniem młodego pomocnika, jednak otrzymały stanowcze „nie” ze strony Valencii. Największe zainteresowanie wydaje się wykazywać klub z przedmieść Madrytu, który oczekuje, aż „Nietoperze” pozyskają w styczniu zmiennika dla Geoffrey’a Kondogbii, co wcale nie musi wydawać się zadaniem łatwym do wykonania. Malaga z kolei zakontraktowała Chilijczyka Manuela Iturrę, co automatycznie wyklucza Andaluzyjczyków z wyścigu o Maksimovicia.

Z kolei w Bremie pomysł ściągnięcia Maskimovicia narodził się kilka dni temu. Werder w obecnym sezonie walczy o utrzymanie w Bundeslidze. Valencia jednak pragnie, by piłkarz nie opuszczał Hiszpanii i dalej przystosowywał się do tutejszego stylu gry oraz języka. Jednak fakt, iż zapytania o pomocnika trafiają z całej Europy udowadnia wysoką wartość 22-letniego piłkarza, który niedawno świętował z reprezentacją Serii u-20 triumf w Mistrzostwach Świata.

Latem Maksimović przybył do Valencii z Astany na zasadzie wolnego transferu, przeprowadzonego rok temu w zimowym okienku transferowym przez ówczesnego dyrektora sportowego – Suso Garcíę Pitarcha. 22-latek znalazł się w zupełnie nowym otoczeniu, wobec czego potrzebuje czasu na aklimatyzację – Serb regularnie uczęszcza na lekcje języka hiszpańskiego.

Styczeń będzie dla Valencii miesiącem pełnym gier, dlatego klub nie wypożyczy piłkarza bez zapewnienia sobie wysokiej klasy zastępcy w środku pola. Jeżeli Los Ches pokonają Las Palmas i awansują do ćwierćfinału Copa del Rey, Maksimović wobec możliwych dziewięciu spotkań do rozegrania w styczniu, z pewnością otrzyma swoje szanse i będzie miał okazję udowodnić po raz kolejny swoją wartość.

Getafe prosiło zawodnika o rozmowę dwa i pół tygodnia temu, przy okazji ligowego spotkania z Valencią na Colliseum Alfonso Pérez. Zainteresowanie Los Azulones Serbem nasiliło się dodatkowo wobec kontuzji, jakiej doznał Marco Bergara. Gdyby odejście Maksimovicia stało się faktem, najprawdopodobniej doszłoby do transakcji z Getafe. 22-latek jednak uważa, że kluczem do jego pełnej aklimatyzacji w Primera Division jest spędzenie pełnego sezonu w Valencii i oczekiwanie na szanse gry od Marcelino.

Kategoria: Transfery | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE
Nie ma żadnych komentarzy.