VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Piłkarze Valencii odwiedzili dzieci w szptalach

Adam Musialik, 19.12.2017; 22:00

Tradycyjna bożonarodzeniowa wizyta

Piłkarze i włodarze klubu, jak co roku odwiedzili lokalne szpitale. Życzyli zdrowia, dawali prezenty i wywoływali uśmiech na twarzach najmłodszych pacjentów.

Pięć szpitali w Walencji przyjęło specjalnych, świątecznych gości. Ponad 300 dzieci zostało obdarowanych i spotkało się ze swoimi idolami. Choć przez chwilę mogły zapomnieć o chorobach i o tym, że są daleko od domu. Piłkarze w towarzystwie prezydenta Anila Murthy'ego, doradcy Juana Cruza Sola, trenera Marcelino Garcíi Torala i patrona fundacji VCF, José Luisa Zaragosíi sprawili wielką radość podopiecznym szpitali, którzy ten szczególny czas muszą spędzać przyjmując lekarstwa czy przechodząc skomplikowane operacje.

Dzieci zostały obdarowane upominkami ufundowanymi przez Fundację VCF, a same składały graczom życzenia i dawały wyrazy wsparcia na kolejne mecze. Piłkarze przyznali, że jeśli wygrają z Villarreal, to triumf zadedykują właśnie małym pacjentom. Twarze maluchów oddawały ich radość, zwłaszcza w czasie robienia tysięcy zdjęć i przyjmowania setek autografów.

„Lubię uczestniczyć w tego typu wydarzeniach. Mogę dać radość i spędzić miło czas. U nas w pracy jest raz lepiej, a raz gorzej. Niestety takie dzieci i ich rodzice maja znacznie poważniejsze, zdrowotne problemy.” — Rodrigo Moreno podkreślił, że ta coroczna wizyta w szpitalach to wspaniała inicjatywa.

Kategoria: Ogólne | Valenciacf.com skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE
1. torp020.12.2017; 20:53
Piłkarze Valencii odwiedzili dzieci w szpitalach.
'Nigdy nie widziałem tyle bólu i cierpienia wypisanego na czyjejś twarzy', powiedział 9-letni Juan.