VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Zmiany od przyszłego sezonu

Karol Kotlarz | Arkadiusz Bryzik, 01.04.2017; 18:02

Reform ciąg dalszy

Wychowankowie stanowią o sile zespołu — z tego założenia zdaje się wychodzić Javier Tebas, którego życzeniem jest, aby od przyszłego sezonu w kadrze każdego zespołu LaLiga było nie trzech, a sześciu wychowanków.

W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie na szczycie RFEF i jeśli wierzyć doniesieniom prasy, pomysł Tebasa spotkał się z aprobatą zgromadzonych. Wg hiszpańskich dziennikarzy przepis będzie obowiązywał już od przyszłego sezonu.

W kadrze klubu z Mestalla jest obecnie zarejestrowanych trzech wychowanków — Gayà, Soler oraz Lato. Czwartym wyszkolonym w Valencii zawodnikiem jest powoływany często napastnik Mestallety, Rafa Mir.

Włodarze Los Ches zdają sobie sprawę z tego, że wielu spośród wyszkolonych w Paternie zawodników nie prezentuje jeszcze odpowiedniego wysokiego poziomu, by stanowić o sile pierwszej drużyny. Jednocześnie wciąż mają na uwadze zainteresowanie Jose Gayą i jego możliwym, rychłym odejściu do Manchesteru City. Stąd też niedawno mianowany dyrektor sportowy, Alesanco, dostał od kierownictwa misję sprowadzenia na Mestalla piłkarzy, którzy mają status wychowanka Valencii.

Jednym z potencjalnych powrotów mógłby być transfer Raúla Albiola, grającego obecnie w Napoli. Stoper, o pozyskaniu którego mówiło się już podczas dwóch ostatnich okienek transferowych, podpisał co prawda niedawno nowy kontrakt z zespołem z Neapolu, jednak przyznał, że chciałby zakończyć swoją karierę na Mestalla.

Wśród zawodników, którzy mogliby powrócić do Valencii wymienia się również Carlesa Gila oraz Vicente Guaitę. Pierwszy z nich, wypożyczony do Deportivo z Aston Villi, notuje coraz lepsze występy w LaLiga. Jak dotąd rozegrał 15 spotkań, w których zanotował cztery asysty. Spekuluje się, że niedzielne starcie „Nietoperzy” z Deportivo będzie okazją dla Alesanco, by porozmawiać z zawodnikiem i przekonać go do powrotu.

Jeśli chodzi o byłego golkipera, mógłby wrócić za stosunkowo niewielkie pieniądze, bowiem jego kontrakt kończy się w czerwcu 2018 roku. Guaita miałby zająć miejsce obecnie wypożyczonych do innych klubów Mathew Ryana i Yoela, którzy najprawdopodobniej nie dostaną szansy gry w przyszłym sezonie.

Inną opcją, którą rozważa zarząd jest sprowadzenie na Mestalla Davida Silvy, który nie jest zadowolony z odpadnięcia Manchesteru City z Ligi Mistrzów i miał poinformować Guardiolę, że latem chce zmienić pracodawcę. Zdaniem dziennikarzy Superdeporte Alesanco chce wykorzystać zainteresowanie Anglików Jose Gayą i złożyć niebawem ofertę za rozgrywającego, licząc że uda mu się nakłonić go na powrót na stare śmieci.

Nie próżnują też inne kluby w Hiszpanii. Plotki o powrocie Santi Miny do Celty nabrały niedawno kolorytu, tymczasem włodarze Realu Madryt rozważają ściągnięcie na Santiago Bernabeu Alvaro Medrana i Rodrigo Moreno.

A wy, którego z wychowanków zobaczylibyście ponownie w koszulce Valencii?

Kategoria: Ogólne | SD | Twitter | własne skomentuj Skomentuj (5)

KOMENTARZE
1. Ulesław01.04.2017; 18:57
Ulesław:) Mówi się też o ściągnięciu Mendiety, który mógłby wnieść doświadczenie do środka pola. I udowodnił niedawno, że ciągle potrafi grać na wysokim poziomie
2. lisovski01.04.2017; 19:45
lisovskiPodobno rozważa się też powrót Unaia. Z uwagi na sromotną porażkę w LM jego pozycja w PSG jest mocno wątpliwa. Sam Unai stwierdził podobno że chęcią podejmie wyzwanie pod warunkiem że zarząd zatrudni Miguela z którym trenejro był w zażyłych stosunkach podczas swojej poprzedniej przygody na Mestalla.
3. woker18201.04.2017; 22:03
woker182Valencia szuka nowego trenera, ze względu na nową funkcję Voro. Nasz strażak wraca do gry w piłkę i zastąpi w pierwszym zespole Eliaquima Mangalę.
4. Old Wardrober01.04.2017; 23:25
Old WardroberRok w rok primaaprilisowy news bardzo dobry :) Zeszłoroczny wywiad z Nuno klasa :D
5. PrzemVslaw02.04.2017; 10:43
PrzemVslawIezly zart :p Moreno w Realu ! Chyba ze w Realu C