VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia vs. Leganés — zapowiedź

Krystian Porębski, 21.12.2016; 20:15

Awans na osłodę

Ekipa Prandellego musi dzisiaj wygrać, jeśli chce zakończyć rok z twarzą. Nic nie zatrze fatalnego wrażenia po pierwszej części sezonu, ale wpadka z podmadrycką ekipą w dzisiejszym spotkaniu byłaby już istną katastrofą.

Nikt przy Mestalla nie zastanawia się nawet nad zwolnieniem włoskiego szkoleniowca. Plotki o domniemanej rezygnacji Cesare wyglądają więc na wyssane z palca. To była co prawda informacja rozdmuchana przez rodzime media włodarza walenckiej ekipy, jednak trzeba przyznać, że od dłuższego czasu równie spore problemy z trafnością opinii mają dziennikarze ze stolicy Lewantu, którzy jeszcze niedawno wręcz ze stuprocentową skutecznością osądzali sytuację klubu.

Stoimy więc na granicy rewolucji, która ma niebawem nastąpić, a pierwsza z ich ofiar już została wyłoniona. Dani Parejo nie znalazł się na liście powołanych i najprawdopodobniej za wszelką cenę klub będzie chciał się go pozbyć, nawet jeśli nie uzyska godziwej sumy za notującego dobre liczby zawodnika. Chętnych brakować na pewno nie będzie.

Wobec tego dziś Valencia albo wystąpi bez kreatora gry, albo będzie nim Alvaro Medrán. Również piłkarz rzucany po pozycjach, wychowanek Realu Madryt z epizodem w Getafe, piłkarz, który najprawdopodobniej najlepiej czuje się za napastnikiem, ale niekoniecznie jest mu dane tak grać. Do tego, zawodnik, który potrafi świetnie przymierzyć z rzutu wolnego. Valencia jest więc polem w wymiany jabłka… na jeszcze niedojrzałe jabłko. Pozostaje jednak mieć nadzieję, że Alvaro okaże się zawodnikiem bardziej kreatywnym, który w odróżnieniu od swojego starszego kolegi, jest w stanie poprowadzić grę zespołu.

Dzisiaj rywalem Valencii nie będzie Leganés, a to co siedzi w głowach Nietoperzy. Czy faktycznie są w stanie spiąć się na ostatni mecz w roku, który teoretycznie sam powinien się wygrać, po tym jak w pierwszym starciu padł wynik 3:1? Czy dotarł do nich impuls od trenera, kibiców, władz klubu, że sielanka dobiegła końca i trzeba brać się do roboty? Jedno jest pewne, dzisiejszy mecz może być ważniejszy niż się wydaję. Żaden zawodnik nie może być pewny swojej przyszłości i mimo sympatii do jednego czy drugiego piłkarza, który niejednokrotnie dawał radość swoimi popisami —to dobrze. To jedyna droga do tego, aby uzdrowić absurdalnie wręcz chorą sytuację, jaka zaistniała przy Mestalla. Tutaj chyba nie sposób się nie zgodzić, że ta nie jest spowodowana przez jednostkę, a całą grupę.

Przypominamy o tegorocznej edycji Forumowego Typera. Nagrody funduje sklep piłkarski ISS-sport oferujący oficjalne koszulki piłkarskie VCF.

Wszystkich kibiców zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego kanału IRC!, strony Lajfy.com, gdzie w trakcie meczu trwać będzie relacja tekstowa oraz strony sporticos.com, która prezentuje statystyki związane z meczami piłkarskimi.

Kategoria: Ogólne | własne skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE
Nie ma żadnych komentarzy.