VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Miliony euro w Lidze Mistrzów

Michał Muszyński, Marcin Śliwnicki, 07.05.2018; 12:55

Coraz większe pieniądze w elitarnych rozgrywkach

Nadchodząca edycja Ligi Mistrzów zapowiada się wyjątkowo. Już sama kwalifikacja do Champions League wiąże się z ogromnymi zyskami finansowymi, które dodatkowo można powiększyć z każdym wygranym spotkaniem w fazie grupowej i ewentualnym awansem do kolejnych rund.

Dla Valencii Liga Mistrzów oznaczać będzie ogromny zastrzyk gotówki. Już na samym starcie klub z Mestalla otrzyma 15 mln € z tytułu udziału w fazie grupowej rozgrywek, w wyniku porozumienia gospodarczego pomiędzy UEFA a ECA (Europejskie Stowarzyszenie Klubów – przyp. red) w sprawie podziału przychodów z Ligi Mistrzów w latach 2018-2021. Do Champions League Valencia zakwalifikowała się w wyniku porażki Realu Betis Sevilla z Athletic Club na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu.

Do wcześniej wymienionych 15 mln € należy doliczyć 2,7 mln € za każde zwycięstwo oraz 900 tys. za każdy remis uzyskany w rozgrywkach grupowych Ligi Mistrzów. Zakładając scenariusz, w którym „Nietoperze” odnoszą komplet sześciu zwycięstw, Valencia może dodatkowo zarobić 16,2 mln € na tym etapie zawodów.Jeśli walencki zespół przejdzie fazę grupową i awansuje do 1/8 finału, zainkasuje 9,5 mln €. Ćwierćfinał, półfinał oraz finał wiążą się z otrzymaniem odpowiednio: 10,5 mln €, 12 mln € oraz 15 mln €.

UEFA na mocy nowego kontraktu telewizyjnego zarobi na swoich rozgrywkach 3,4 mld €. Do klubów Ligi Mistrzów powędruje natomiast ponad połowa tej sumy - 1,9 mld €. W porównaniu z poprzednimi latami, kwoty wzrosną odpowiednio o 1,1 mld € i 500 mln €. Owe 1,9 mld € przeznaczone dla uczestników Champions League zostanie podzielone na 480 mln – nagrody za uczestnictwo, ponad 600 mln – nagrody uzależnione od uzyskanego wyniku sportowego oraz 300 mln stanowiące tzw. Pulę Rynkową uzależnioną od praw telewizyjnych w każdym kraju.

Klub, który wygrał wszystkie spotkania w fazie grupowej oraz zdobył trofeum, mógłby zarobić ponad 76 mln €. Najbardziej utytułowane zespoły dostaną bonus związany z historycznym rankingiem (528 mln € do podziału). Maksymalnie na konto jednej ekipy może trafić jednak 32 mln €. Teoretycznie może zatem dojść do sytuacji, kiedy zdobywca Ligi Mistrzów, której finał w przyszłym sezonie rozegrany zostanie na Wanda Metropolitano mógłby przekroczyć barierę 100 mln € uzyskanych w jednym sezonie gry w LM.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE
Nie ma żadnych komentarzy.