VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Kim jest Adrián Guerrero?

Mateusz Nowacki, 11.07.2020; 12:30

Kilka słów o debiutancie

Dla wielu osób pojawienie się na boisku Adriána Guerrero w meczu z Granadą musiało być dużym zaskoczeniem. Poniżej przedstawiamy historię związaną z jego debiutem w pierwszym zespole Valencii.

Adrián Guerrero Aguilar urodził się w 28 lutego 1998 roku w Blanes (Girona). Swoją karierę rozpoczął w Vilassar de Mar, po czym przez 7 lat występował w młodzieżowych drużynach FC Barcelony. w styczniu 2019 roku Dołączył do Valencii CF z Reus Deportiu. W obecnym sezonie Guerrero występował w barwach Valencii Mestalla, gdzie był jednym z kapitanów i kluczowym elementem drużyny Chemy Sanza.

Do jego debiutu w pierwszej drużynie Los Ches doszło 4 lipca 2020 r. podczas meczu z Granadą, kiedy w drugiej połowie zmienił Jaume Costę. Hiszpan opowiedział o swoim przeżyciu:

Nigdy tego nie zapomnę. Po raz pierwszy zostałem powołany do pierwszej drużyny, co już było wspaniałe. Wiedziałem, że mogę zadebiutować oraz, że zawsze jest taka nadzieja, ale nie spodziewasz się, że nadejdzie tak szybko.

Usiadłem w pierwszej połowie na ławce i Juan Monar zawołał mnie. Na początku nie wierzyłem i myślałem, że wysyłają mnie po coś do szatni. Rozgrzewałem się z Florenzo, więc myślałem, że z nas dwojga, jeśli któryś z nas wejdzie na boisko to będzie on.

Przed wejściem na murawę z 22-letnim Hiszpanem rozmawiał także trener Valencii Mestalla i, będącym jednocześnie asystentem Voro – Chema Sanz:

Powiedział mi, żebym się tym cieszył i robił to, co robiłem w drużynie młodzieżowej - i żebym się skupił. Większość moich kolegów z drużyny podeszła i powiedziała, żebym się uspokoił i robił to, co wiem, że mogę oraz dobrze się bawił. Przez pierwsze kilka minut byłem zdenerwowany, ale stopniowo się rozluźniłem i poczułem się komfortowo.

Adrián Guerrero to trzeci zawodnik Valencii Mestalla, który zadebiutował w tym sezonie. Wcześniej debiut zaliczyli Vicente Esquerdo oraz Hugo Guillamón.

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com | fot. esportbase.valenciaplaza.com skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.