Był taki mecz #8

Bartłomiej Płonka, 22.04.2020; 17:44

Drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzów - Valencia 2:1 Roma

W sobotę mogliście przeczytać o Valencii w Lidze Mistrzów sprzed 10 lat, a tym razem cofamy się aż do 2006 roku. Wówczas w 2. kolejce fazy grupowej na Mestalla zawitała AS Roma.

Podopieczni Quique Sancheza Floresa przystępowali do tego spotkania po zwycięstwie na trudnym terenie z Olympiacosem 4:2. Jeszcze lepiej ze swoim pierwszym rywalem poradzili sobie Rzymianie. Ekipa Luciano Spallettiego ograła przed własną publicznością Szachtar 4:0. Mecz na Mestalla był zatem starciem o fotel lidera w grupie po drugiej serii zmagań.

Jak się okazało, wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. W 13. minucie po dograniu Davida Villi mocnym uderzeniem wynik otworzył Miguel Ángel Angulo. Goście odpowiedzieli już kilka chwil później, gdy rzut karny sprokurował Emiliano Moretti. Do piłki podszedł obchodzący tego dnia 30. urodziny Francesco Totti i pewnym strzałem w lewy dolny róg dał remis swojemu zespołowi. Radość Rzymian trwała tylko do 30. minuty. Wówczas piłkę przed szesnastką otrzymał David Villa. Hiszpan zachował spokój, a następnie precyzyjnym, płaskim strzałem umieścił futbolówkę w siatce!

Zobacz, jak padały bramki:

Valencia wygrała całe spotkanie 2:1, a następnie pewnie awansowała z grupy na pierwszej pozycji. Jedyną porażką poniesioną przez Los Ches w tej fazie rozgrywek był rewanż w stolicy Italii. W 1/8 finału Blanquinegros wyeliminowali Inter Mediolan, ale w ćwierćfinale, po dramatycznych bojach, odpadli z londyńską Chelsea.

Sezon 2006/07

Rozgrywki: Liga Mistrzów (faza grupowa)

Mecz: Valencia CF 2:1 AS Roma

Strzelcy: Angulo, Villa

Skład: Cañizares, Moretti, Albiol, Ayala, Miguel, Albelda, Edú Gaspar, Angulo, Vicente, Morientes, David Villa

Kategoria: Ogólne | własne | fot. spanishfootballsports.blogspot.com skomentuj Skomentuj (0)