VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

23. AYMEN ABDENNOUR

« Wstecz

Aymen Abdennour

Imię i nazwisko: Aymen Abdennour
narodowość: Tunezyjczyk
data urodzenia: 06/08/1989
miejsce urodzenia: Susa, Tunezja
wzrost/waga: 187cm/84kg
kluby: Étoile Sportive du Sahel, Werder Brema, Toulouse, Monaco

Biografia

Karierę piłkarską Abdennour zaczął w zespole ze swojego rodzinnego miasta Susy. W 2008 roku zagrał pierwszy mecz w barwach Étoile Sportive du Sahel w najwyższej klasie rozgrywkowej w Tunezji. W sezonie 2008-09 występował jako jeden z najmłodszych zawodników drużyny, strzelając pięć goli. W styczniu 2010 Tunezyjczyk został wypożyczony na pół roku do Werderu Brema. Zespół z Niemiec miał prawo do wykupu obrońcy, z którego nie skorzystał i Abdennour wrócił do ojczyzny.

W lipcu 2011 roku Abdennour podpisał kontrakt z Toulouse, na mocy którego miał grać tam przez następne cztery lata. Następnie umowa pomiędzy zespołem a obrońcą została przedłużona do 2016 roku. W zimowym okienku transferowym w 2014 roku Tunezyjczyk dołączył do ligowych rywali i na zasadzie wypożyczenia został piłkarzem AS Monaco. Po dobrym sezonie podpisał czteroletni kontrakt z zespołem z Księstwa.

Sezon 2014-2015 był pomyślny dla Abdennoura oraz dla jego zespołu, zajęli bowiem trzecie miejsce w ligowych rozgrywkach oraz po bardzo dobrej grze w Lidze Mistrzów odpadli dopiero w ćwierćfinale z Juventusem.

Bardzo dobra dyspozycja stopera zaowocowała zainteresowaniem europejskich zespołów i w sierpniu 2015 roku zgłosiła się po niego Valencia. Tunezyjczyk podpisał kontrakt obowiązujący do 2020 roku i miał zastąpić Otamendiego, który odszedł do Manchesteru City.

« Wstecz