imię i nazwisko: Rúben Miguel Nunes Vezo
miejsce urodzenia: Setúbal
wzrost/waga: 184 cm / 76 kg
kluby: Pelezinhos, Vitória Setúbal

Biografia

Mając 9 lat Rubén Vezo stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki w małym klubie Pelezinhos. Dwa lata później 11-letni Portugalczyk dołączył do największego klubu w Setúbal, Vitórii. Vezo przeszedł wszystkie szczeble juniorskie w tej drużynie, po czym w sezonie 2013/2014 dołączył do pierwszego zespołu występującego w Primeira Liga. Debiut obrońcy w seniorskim futbolu przypadł na 18 listopada 2013 roku i spotkanie z FC Porto, przegrane przez Vitórię 1:3. Utalentowany obrońca wskoczył do pierwszej jedenastki Setúbal i rozegrał 12 meczów ligowych od pierwszej minuty. Dwukrotnie Vezo nie dotrwał jednak do końcowego gwizdka sędziego, otrzymując czerwone kartki w spotkaniach z Guimarães i Aroucą. W 2013 roku obrońca zaliczył ponadto debiut w kadrze Portugalii do lat 19.

Talent młodego defensora dostrzegła Valencia, która zdecydowała się wykupić Portugalczyka z Setúbal za 1,5 mln €. Transfer Vezo, pomimo iż ogłoszony 4 listopada 2013 roku mógł być dokonany po otwarciu zimowego okna transferowego 1 stycznia 2014 roku. Z początkiem 2014 roku Portugalczyk stał się oficjalnie graczem Valencii. Na debiut w nowej drużynie Vezo czekał aż do 8 lutego, kiedy to zagrał końcowe osiem minut spotkania z Realem Betis, zakończonego wygraną Los Ches 5:0. Dwa tygodnie później Rubén zagrał już w pierwszym składzie „Nietoperzy” zastępując zawieszonego rodaka, Ricardo Costę. Debiut w podstawowej jedenastce okazał się szczególnie udany dla portugalskiego obrońcy – w ostatniej minucie spotkania Vezo zdobył bramkę na wagę trzech punktów, zostając tym samym najmłodszym obcokrajowcem w barwach Valencii, który strzelił gola w lidze. Sezon 2013/2014 młody defensor zakończył z ośmioma występami na koncie.