Uría: „To cenne i prestiżowe zwycięstwo”

Michał Kosim, 20.11.2017; 16:20

Konferencja bez Marcelino

Valencia po raz pierwszy w historii wygrała osiem ligowych pojedynków z rzędu, nie bez problemów pokonując w niedzielnej potyczce Espanyol (0:2). Po meczu głos zabrał asystent Marcelino, Rubén Uría.

49-latek krótko podsumował boiskowe wydarzenia z Cornellà-El Prat:

„Przyjechaliśmy na trudny teren; z dobrą serią wyników przystępowaliśmy do meczu z Espanyolem, który wywierał na nas dużą presję w pierwszej połowie, kontratakując i stwarzając groźne sytuacje. Dorównaliśmy im w drugiej części gry i myślę, że byliśmy lepsi. To bardzo cenne i prestiżowe zwycięstwo przeciwko świetnej ekipie”.

Ponadto asystent Marcelino – który w związku z odesłaniem mistera na trybuny zajmie jego miejsce na ławce Valencii w szlagierowym starciu z Barceloną – uzasadnił roszady w wyjściowym składzie na mecz z ekipą Quique Sáncheza Floresa:

„Uznaliśmy, że wybrana jedenastka będzie odpowiednia, by zmierzyć się w tym pojedynku i jeśli to przeanalizujemy to zarówno Soler jak i Guedes grali w reprezentacji – pierwszy 180, a drugi 140 czy 150 minut, co składa się na wyczerpującą serię. Dlatego postanowiliśmy, że lepiej będzie wystawić innych piłkarzy. Co do Zazy, sprawa była bardziej złożona: miał na koncie cztery żółte kartki, przyjechał na ten mecz ze zgrupowania reprezentacji, trenując tam niewiele z powodu małego problemu z kolanem i stwierdziliśmy, że Santi Mina oraz Rodrigo są w lepszej dyspozycji niż Simo, by rozpocząć ten pojedynek. Wiedzieliśmy, że możemy wprowadzić ich w drugiej połowie, aby pomogli nam wywalczyć zwycięstwo i pierwsza dwójka to uczyniła, podczas gdy trzeci ostatecznie nie wybiegł na murawę. Myślimy, że jedenastka, która wyszła w pierwszym składzie była idealna w związku z szeregiem rzeczy, o których powiedziałem”.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (1)