Grad bramek w finale MŚ U-17

Mateusz Nowacki, 29.10.2017; 22:15

Hiszpania na kolanach

„La Rojita” uległa Anglikom w finale Mistrzostw Świata U-17. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2, a strzelcem obu bramek dla Hiszpanów był zawodnik Barcelony, Sergio Gomez.

Młodzieżowa reprezentacja Hiszpanii po zwycięstwie w półfinale nad Mali (3:1), optymistycznie podchodziła do finałowego starcia z Anglikami. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego stali bowiem przed szansą na wygranie MŚ U-17 po raz pierwszy w historii. W meczu z Mali na listę strzelców wpisał się piłkarz Valencii, Ferrán Torres.

Mecz rozpoczął się po myśli Hiszpanów: już w 10 minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Sergio Gomez, pokonując bramkarza z najbliższej odległości. W 30 minucie ten sam zawodnik podwyższył wynik spotkania, ale jeszcze w pierwszej połowie Brewster zdobył bramkę kontaktową.

Po przerwie Wyspiarze zabrali się za odrabianie strat. Bramki zdobywali kolejno Gibbs, Foden i Guehi, który wykorzystał bład Álvaro Fernándeza. Bramka na 4:2 rozbiła morale Hiszpanów, a w 88. minucie kontratak ze strony Anglików zakończył się kolejnym trafieniem Fodena, który ustalił wynik spotkania na 5:2.

Rezultat spotkania rozwiał wszelkie nadzieje „La Rojity” na historyczny triumf w MŚ U-17. Jest to jedyne trofeum, które nie znajduje się w dorobku zespołu. Reprezentacja Hiszpanii wielokrotnie sięgała po najwyższe laury w turniejach międzynarodowych. „La Roja” w swoim dorobku ma zwycięstwo w MŚ 2010 oraz na Olimpiadzie w 1992 roku, oraz aż trzy tytuły najlepszego zespołu na Starym Kontynencie (1964 r., 2008 r., 2012 r.). Ponadto, reprezentacja do lat 20 ma na swoim koncie zwycięstwo w Mistrzostwach Świata w 1999 roku, a młodzieżowe drużyny U-21, U-19 i U-17 to wielokrotni triumfatorzy Mistrzostw Europy. Drużynie do lat 17 brakuje jedynie tytułu mistrza świata.

Mimo porażki, występ na MŚ U-17 Ferrán Torres i Hugo Guillamón mogą zaliczyć do udanych. Pomocnik Valencii zakończył swój udział w turnieju z dwoma bramkami i trzema asystami. Hugo Guillamón zagrał w każdym spotkaniu 90 minut, będąc podstawowym obrońcą reprezentacji Hiszpanii.

Kategoria: Reprezentacje | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (0)