Porażka z Crystal Palace

Karol Kotlarz, 06.08.2016; 20:23

Eugeni z golem

W drugim meczu towarzyskim podczas pobytu w Anglii Valencia przegrała 1:3 z Crystal Palace. Honorową bramkę dla Los Ches zdobył Eugeni.

W porównaniu do meczu z Bournemouth Pako Ayestarán dokonał kilku zmian w składzie, dając szansę gry od pierwszych minut Carlosowi Solerowi, Lato i Fede. Szkoleniowiec zdecydował się na ten sam blok defensywy, który grał w poprzednim sparingu.

Już w 10. minucie spotkania gospodarze znaleźli drogę do bramki strzeżonej przez Ryana. Nie można mieć jednak wiele zastrzeżeń do postawy golkipera — fatalny w skutkach błąd popełnił Orban, a skorzystał z niego Connor Wickham wpisując się na listę strzelców.

Valencia ruszyła do ataku, jednak nie przyniosło to bramki. Najbliżej zdobycia gola był Paco Alcácer. Niestety, podopieczni Ayestárana nie uniknęli kolejnych błędów w defensywie. W 37. minucie meczu sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy za faul popełniony przez Cancelo. Jedenastkę obronił Ryan, jednak przy dobitce Wickhama nie miał już szans.

Po przerwie na murawie zameldowali się Nani, Rodrigo i Parejo, który wrócił już do treningów z zespołem. W 70. minucie w polu karnym Valencii faulował Aderlan Santos, a sędzia prawidłowo podyktował jedenastkę. Ryan wyczuł prawidłowo intencje strzelca, jednak Mile Jedinak zdobył bramkę z jedenastu metrów.

Piłkarze Valencii starali się odrobić choć część strat, a swoje okazje mieli wprowadzeni po przerwie Nani i Rodrigo. W 82. minucie meczu drogę do siatki Crystal Palace znalazł Eugeni Valderrama, ustanawiając wynik na 1:3.

Podopieczni Pako Ayestarána wrócą niebawem do Hiszpanii. Kolejny sparing Los Ches zagrają z Nigeria All Stars — drużyną złożoną z gwiazd ligi nigeryjskiej. Mecz będzie rozegrany w ramach LaLiga World.

Kategoria: Mecze | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (3)