VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Aranzubia zastąpi Alvesa?

Marcin Śliwnicki, 05.07.2013; 14:30

Czy Hiszpan trafi na Mestalla?

To kolejna część ciągnącego się od bardzo dawna opowiadania o losach walenckich porteros. Wydaje się, że rywalizację o możliwość bronienia bramki Blanquinegros ostatecznie przegrał Diego Alves. Dodatkowo, Braulio przyznał, że władze klubu wolą postawić na Guaitę. W tej sytuacji do roli zmiennika szykowany jest Daniel Aranzubia.

Jeśli chodzi o Alvesa, to największą ochotę na jego sprowadzenie ma AS Roma. Włosi złożyli już nawet ofertę, jednak została ona odrzucona przez Valencię. Powód to oczywiście pieniądze. Proponowane 2 M€ ma się nijak do sześciu oczekiwanych przez klub z Mestalla. Jednak działania te dobitnie świadczą, że ani zarząd, ani Braulio nie widzą już miejsca w składzie dla Brazylijczyka. Sam piłkarz nie zamierza też znosić sytuacji, w której jest rezerwowym, gdyż cały czas ma nadzieję zagrać na najbliższym mundialu.

Braulio decyzję o takim rozwiązaniu problemu bramkarzy podejmował oczywiście z porozumieniu z Đukiciem, który zdecydował, że należy pozwolić jednemu z nich na regularne występy w innym klubie. Numerem jeden do przejęcia roli rezerwowego na Mestalla był jeszcze niedawno Andrés Palop, jednak kiedy ten podpisał umowę z Bayerem, wybór padł na Aranzubię.

Deportivo, czyli obecny klub Hiszpana nie będzie prawdopodobnie robił problemów w kwestii transferu swojego portero, bowiem włodarzom klubu z Estadio Municipal de Riazor udało się przedłużyć kontrakt z Germánem Luxem. Jeśli Valencia poważnie myśli o zakontraktowaniu bramkarza musi się spieszyć, gdyż wg. lokalnych gazet Aranzubia nie narzeka na brak ofert. Mimo to warunek przyjścia Hiszpana do Valencii jest jeden — sprzedaż Diego Alvesa.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. KempesVCF05.07.2013; 22:21
KempesVCFRywalizacja o miejsce między słupkami bramki Valencii to jedno, ale już raz Alves dostał prztyczka w nos od Aranzubii :)

http://www.youtube.com/watch?v=NI0SMgNBT44
2. mariofix06.07.2013; 11:06
mariofixMam szczerą nadzieje że sprowadzimy Aranzubie.
Nie chcę tylko żeby rezentował klasę alvesa którą oglądaliśmy w minionym sezonie.
3. Vicente7308.07.2013; 12:40
Vicente73Tragedia...