„Powinniśmy rozstrzygnąć mecz wcześniej”

Karol Kotlarz, 08.04.2013; 21:03

Konferencja prasowa Valverde

Trener Valencii udzielił wypowiedzi na temat wczorajszego wygranego spotkania z Valladolid. Jego zdaniem drużyna nie powinna była dopuścić do nerwowej końcówki poprzez rozstrzygnięcie meczu na swoją korzyść już w pierwszej połowie.

„Zasłużyliśmy na wygraną, jednak nasza gra była dziwna. W drugiej części spotkania Soldado nie trafił karnego i od tego momentu mieliśmy pod górkę. Stracona bramka zmusiła nas do gonitwy o dobry wynik jakim było zwycięstwo”. – powiedział Valverde.

Zdaniem szkoleniowca Los Ches, drużyna zawaliła grę w przewadze jednego zawodnika po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał w 56. minucie obrońca gości, Sereno.

„W tym sezonie graliśmy już w przewadze zawodnika przeciwko takim drużynom jak Granada czy Deportivo, wychodziło to nam dobrze. W takiej sytuacji, mając dodatkowo przewagę jednej bramki mecz wydaje się wygrany. Czasami jednak potrafimy sobie wtedy skomplikować życie i przez to mieć problemy z osiągnięciem korzystnego rezultatu”.

Podczas konferencji prasowej trener nie uniknął pytań na temat sytuacji instytucjonalnej klubu, spowodowanej dymisją Manuela Llorente, która miała miejsce w ubiegły piątek. Ernesto Valverde jak na szkoleniowca przystało, skupił się na sprawach czysto sportowych i przygotowaniu drużyny do meczu z Valladolid, nie analizował ostatnich wydarzeń. W końcowych słowach odparł tylko: „Koncentrujemy się teraz jedynie na najbliższym spotkaniu z Espanyolem”.

Kategoria: Wywiady | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (4)