Pozytywne zakończenie tournée

Dominik Piechota, 01.06.2012; 12:42

Houston Dynamo 1:2 Valencia CF

"Nietoperze" zwyciężyły 2:1 w charytatywnym meczu towarzyskim przeciwko Houston Dynamo na BBVA Compass Stadium. Ponownie katem rywali został Aduriz. Bask zdobył dwie bramki po asystach Pablo Hernandeza i Piattiego. Valencia zakończy podróż po Stanach Zjednoczonych z dwoma zwycięstwami.

Ostatnim pojedynkiem podczas amerykańskiego tournée był charytatywny mecz przeciwko Houston Dynamo. Spotkanie było rozgrywane na pięknym, nowoczesnym (obiekt został otwarty 12 maja 2012 - przyp. red.) stadionie BBVA Compass Stadium. Boisko jest specyficzne, ponieważ służy również graczom futbolu amerykańskiego i baseballistom.

Spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla gości, ponieważ już w 2. minucie wyszli na prowadzenie. Pablo Hernandez przejął piłkę po stracie rywala, podprowadził ją w kierunku bramki i zagrał prostopadle do Aduriza. Bask bez zastanowienia uderzył po ziemi i skierował piłkę do siatki. Gospodarze z Houston odpowiedzieli po kilku minutach. W 14. minucie meczu indywidualną akcją popisał się Calen Carr. Amerykanin minął kilku piłkarzy Valencii, a następnie cudownym strzałem zza pola karnego skierował piłkę pod poprzeczkę Guaity. Z pewnością była to jedna z ładniejszych bramek w karierze 30-latka. Los Ches nie pozostali dłużni, bo tylko trzy minuty utrzymywał się wynik remisowy. W 17. minucie spotkania Aduriz ustalił wynik pojedynku. Lewym skrzydłem szarżował Pablo Piatti i dorzucił futbolówkę w pole karne gospodarzy. Aritz Aduriz bez problemów opanował piłkę i technicznym uderzeniem z bliskiej odległości pokonał bramkarza. Wynik już nie uległ zmianie, a obie ekipy dograły mecz do końca w luźnej atmosferze.

Valencia zasłużenie wygrała pojedynek z Houston Dynamo, a po meczu Albelda odebrał trofeum za zwycięstwo w Charytatywnym Pucharze. Na dniach klub ze stolicy Lewantu powraca do Hiszpanii, lecz podróż należy zaliczyć do bardzo udanych. Drużyna z Estadio Mestalla wzbudziła spore zainteresowanie w Stanach Zjednoczonych i przyciągnęła do siebie wielu fanów z Ameryki Północnej. "Nietoperze" zapewniły sobie dobrą promocję na amerykańskim rynku i nie wykluczone jest powtórzenie tego tournée.

Bramki: 14' Calen Carr - 2' Aduriz, 17' Aduriz.

Houston: Tyler Deric - Warren Creavalle (m.76, Colin Rolfe), Jermaine Taylor, Bobby Boswell (m.46, Nathan Sturgis), Corey Ashe (m.60, Oscar Recio) - Calen Carr (m.60, Colin Clark), Adam Moffat, Luiz Camargo (m.60, Brian Ownby), Brad Davis (m.76, Josue Soto) - Will Bruin (m.50, Cam Weaver), Brian Ching (m.46, Mac Kandji).

Valencia: Vicente Guaita - Miguel (m.58, Albert Dalmau), Víctor Ruiz (m.63, José Pardo), Ángel Dealbert, Joel Johnson (m.76, Antonio Barragán) - David Albelda, Tino Costa (m.63, Portu) - Pablo Piatti (m.46, Daniel Parejo), Pablo, Jonas (m.46, Carlos Gil) - Aritz Aduriz.

Widzów: 22,039 tys. (komplet widzów).

Kategoria: Ogólne | Własne skomentuj Skomentuj (9)