VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Fundacio VCF nareszcie sprzedaje akcje

Łukasz Kwiatek, 27.12.2010; 19:10

Początek końca niekończącej się opowieści

Po kilkunastu miesiącach administracyjnych procedur, właściciel 72,5% udziałów w klubie - Fundacio VCF - 20. grudnia rozpoczęła wstępną sprzedaż akcji, co jest jednym z warunków dopuszczenia do powszechnej sprzedaży akcji, nałożonym przez Komisję Narodową Rynku Papierów Wartościowych.

Z przeznaczonej na sprzedaż w tej fazie puli 44.247 akcji o łącznej wartości 2,5 mln euro, w ciągu pierwszych sześciu dni nabywców znalazło 8.262 tytułów. Cena jednej akcji wynosi ok. 55 euro, czyli jest o 15% wyższa od ceny emisyjnej nowych akcji. Jedna osoba może nabyć pakiet o wartości maksymalnie 50.000 euro. Obecna kontrolna sprzedaż potrwa do 31. czerwca 2011 roku. Dystrybucja akcji odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Bancaji, głównego wierzyciela Valencii, który udzielił Fundacio VCF kredytu na zakup akcji na kwotę 74 mln euro, poręczonego przez Generalitat Valenciana – władze Wspólnoty Autonomicznej Walencji. Nabywcy akcji otrzymają rabat na zakup całorocznych karnetów na sezon 2011/12.

Z Carlosem Boshem, Redaktorem Naczelnym „Superdeporte”, rozmawiał na temat sprzedaży akcji Tarsilo Piles, prezydent Fundacio VCF. Piles zachęcał kibiców do kupna akcji sugerując, że „zakup akcji to zakup sentymentu” i przybliżył okoliczności wstrzymania się Fundacio VCF od głosu podczas głosowania nad wotum nieufności dla całego zarządu Valencii, do czego doszło podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy klubu. Piles zapewnił, że nawet gdyby akcjonariusze przegłosowali dymisję zarządu Manuela Llorente, Fundacio VCF przedstawiłaby jako następców dokładnie ten sam skład Rady Administracyjnej i zdominowała głosowanie, w którym mogłaby już wziąć udział. Piles stwierdził, że Fundacio nie sprzeda wszystkich akcji kibicom, bowiem jej celem jest utrzymanie pakietu 30% akcji, który byłby gwarancją ciągłości władzy dla obecnego zarządu.

Redaktor Superdeporte Juan Carles Marti w swoim komentarzu zauważył jednak, że dwuznacznie zabrzmiały słowa Pilesa o tym, że Fundacio VCF - jako większościowy akcjonariusz - jeśli zechce zmienić Radę Administracyjną, może to zrobić.

Kategoria: Ogólne | Superdeporte | EFE skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.