VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Mathieu podpadł Emery

Piotr Świca, 13.12.2010; 18:04

Francuz nie stawił się na treningu

Nad lewym obrońcą Valencii powoli zbierają się czarne chmury. Nie tak dawno sztab techniczny zwracał mu uwagę na zbyt ofensywne rajdy, ale jego uwagi na nic się nie zdały. Tym razem problemem stała się bariera językowa, przez którą Mathieu nie pojawił się na zajęciach przed meczem z Osasuną.

Z powodu niezrozumienia Francuz nie przyjechał na piątkową sesję treningową. Były zawodnik Montpellier był przekonany, że sztab szkoleniowy przyznał piłkarzom dzień wolnego, co nie było prawdą. Piłkarz został już ukarany finansowo i pozostaje pytanie, czy poniesie konsekwencje sportowe. Jest pewne, że obrońca nie wystąpi w dzisiejszym spotkaniu z Osasuną. Emery ogłosił to niemal natychmiastowo: "Apeluję o odpowiedzialność piłkarzy i świadomość konsekwencji swojego zachowania. Rozumiem, że to mogło stać się każdemu, jednak zawodnicy muszą ponosić konsekwencje swoich czynów. Dlatego Mathieu odpowie za absencję na treningu nieobecnością w kadrze na najbliższy mecz".

Mathieu jest drugim piłkarzem, który nie dostanie powołania. Pierwszym z nich jest Fernandes, który przechodzi badania lekarskie w Stambule. Emery krótko podsumował coraz bliższe odejście Portugalczyka: "Fernandes pracuje ciężko, aby zasłużyć na walkę o najwyższe cele. Teraz osiągnęliśmy porozumienie z Besiktasem i pozostaje nam czekać".

Kategoria: Ogólne | Superdeporte skomentuj Skomentuj (12)

KOMENTARZE

1. El_Duderino13.12.2010; 18:24
El_DuderinoEmery - podrzędny despota. Lewych obrońców w kadrze ledwie dwóch i to jeden fałszywy (Alba)a tu za takie coś wyrzuca z kadry na mecz. Sorry, ale trener, który pozwala by jego animozje wobec piłkarzy wpływały na skład drużyny to marny trener. Na forum ktoś pisał, że to nie Emery ma problem z piłkarzami tylko piłkarze z Emerym. Miguel, ponoć Vicente, Fernandes, Chori teraz Mathieu. Sugestia była taka, że są leniwi i nie podoba im się, że Emery dużo wymaga. Jakoś tego nie widzę. Vicente, legenda klubu leniem ? Tak na piłkarską jesień mu to wyszło ?
Kara finansowa ? ok, rozumiem, ale po co jeszcze wywalać go z kadry ?
Pretensje o te rajdy są nieuzasadnione bo sztab wiedział kogo bierze do klubu, Mathieu grał tak od zawsze, u nas nie zaczął tak grać ...
2. wk13.12.2010; 18:25
wk*MatHieu
3. LSW13.12.2010; 18:28
LSWEmery z karą przesadził. Wystarczyło nałożyć karę finansową i na tym przestać. Mimo wszystko cieszę się z tego konfliktu, bo chciałbym, żeby klub pozbył się Francuza a w jego miejsce kupił obrońcę.
4. El_Duderino13.12.2010; 18:34
El_DuderinoMożna by się wymienić, José Enrique <-> Jeremy Mathieu, ale chyba trzeba by było dopłacić.
5. wk13.12.2010; 18:54
wkJak się nie mylę, Taye Taiwo będzie wolnym zawodnikiem.
6. Ulesław13.12.2010; 19:00
UlesławNie uczestniczył w treningu, więc mógłby nie być taktycznie przygotowany na mecz, co w przypadku Mathieu wydaje się kwestią kluczową. Nie ma drugiego tak nieogarniętego taktycznie piłkarza w całej lidze. Ale w sumie, czego oczekiwać na boisku od gościa, który nie potrafi się dogadać z dwudziestoma kolegami z szatni i upewnić się, że faktycznie ma dzień wolny...

Moretti, wróć... :(
7. LSW13.12.2010; 19:09
LSWUlesław, uważaj! Zaraz się pojawi grupa użytkowników, którzy cię zbesztają, że Moretti jest słabym obrońcą, bo jest za mało ofensywny.

Dla Mathieu jeden trening mniej lub więcej nie ma wpływu na przygotowanie taktyczne.
8. Vicek13.12.2010; 19:39
Niewiem czemu ale wasze komentarze przypominają sytuacje z Ximo , kiedy to Joaquin miał swoich fanów i wrogów którzy pragneli go sprzedać i teraz widze że podobnie się dzieje z Mathieu , inni uważają go za najlepszego obronce w klubie a ani za totalne drewno i dno w skrócie cieniasa. Według mnie Mathieu jest dobrym obroncą ale jego warunki fizyczne strasznie pasują na obrońce środkowego , może Emery to zauważy i da szaanse mu zagrac na innej pozycji tak jak to zrobil z Albą i jak widac wyszło to na dobre. Alba juz zasluzyl na pierwszy sklad grając według mnie lepiej od Mathieu , widac ze pasuje mu lewy obronca. Może więc warto pokąbinować z Mathieu może tez bedzie miła niespodzianką , bo jak wiemy srodek obrony mamy slaby a kasy jak nie bylo tak niema.
9. pedro913.12.2010; 19:43
O czym wy piszecie? Mathieu został powołany do kadry na ten mecz. Wystarczy sprawdzić listę piłkarzy w każdym serwisie, a niezawodna Marca umieściła go nawet w wyjściowym składzie. Inna sprawa, czy Emery rzeczywiście skorzysta z jego usług.

Jeśli po prawie 2 latach pobytu w Hiszpanii Mathieu nie jest w stanie zrozumieć najprostszych komunikatów, to odprawy taktyczne muszą być dla niego niczym zajęcia z czarnej magii. Nic dziwnego, że biega po boisku jak błędny rycerz.
10. Dzidek13.12.2010; 20:22
DzidekFacet potrafi wypowiedzieć parę zdań po hiszpańsku, gra w La Liga, a parę miesięcy temu zrezygnował z nauki języka, bo "nie ma na to czasu".
Też zdenerwowalibyście się na miejscu Emery'ego.
11. Vanisz13.12.2010; 20:42
VaniszOj ludzie, przebywać w kraju ponad rok i nie zrozumieć prostego polecenia ? A ktoś tu narzekał, że mamy trenera bez jaj. Jeżeli zrobiłby to Mourinho to byście ze szczęścia złotą kupę walnęli, ale tak to już jest. Macie na pocieszenie 4-4-2 z Osasuną, czy może też źle ?
12. chiefer14.12.2010; 18:05
chieferNu nu nu, Matiu!