VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Fernandes do Turcji?

Kamil Guziak, 30.11.2010; 20:55

Transfer do Besiktasu kwestią dni

Nie dostający od Emery'ego szans na pokazanie swoich umiejętności Manuel Fernandes bliski jest opuszczenia Valencii już w zimowym okienku transferowym. W grę nie wchodzi jednak sprzedaż piłkarza, a wypożyczenie do Besiktasu Stambuł.

Decyzja o odsunięciu Fernandesa od składu zapadła dość dawno. Zawodnik ostatni raz pojawił się na boisku 8 listopada, w spotkaniu przeciwko Sevilli. W obliczu całego sezonu spędził na boisku nie wiele minut, co doraźnie pokazuje, że nie jest on ulubieńcem trenera.

Zarówno dla Llorente, Braulio jak i Emery'ego, Manuel jest historią- przynajmniej jeśli chodzi o aktualny sezon. Klub dał zawodnikowi zielone światło, stąd prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu wypożyczenie zostanie potwierdzone. Pozostają jednak drobne rozbieżności, a największą z nich jest problem gaży pomocnika- Valencia oczekuje, że turecki klub w całości pokryje wynagrodzenie zawodnika.

Temat przeprowadzki portugalskiego pomocnika był głównym tematem wczorajszego spotkania w Miasteczku Sportowym w Paternie, w którym udział wzięli: prezydent klubu Manuel Llorente, koordynator Sekretariatu Technicznego Braulio Vazquez i trener VCF Unai Emery. Pierwszy zjawił się Emery, pół godziny później przybyli Llorente i Braulio. Spotkanie trwało około dwóch godzin.

Po meczu z Almerią Fernandes zdecydował się na prywatny lot do Portugalii, gdzie wraz z rodziną chciał podjąć decyzję odnośnie swojej najbliższej przyszłości. Gracz miał jednak powrócić do Hiszpanii w dniu dzisiejszym, by wraz z resztą drużyny wziąć udział w popołudniowej sesji treningowej. Fernandes może się także pojawić na wieczornej konferencji prasowej, podczas której może ogłosić swoją decyzję odnośnie przeprowadzki do Turcji. W rzeczywistości zawodnik spotkał się z trenerem już w zeszłym tygodniu, kiedy poinformował Emery'ego o swoim odejściu. Teraz klub niecierpliwie czeka na decyzję samego zawodnika, który latem odmówił przenosin do Malagi.

Kategoria: Transfery | Superdeporte skomentuj Skomentuj (8)

KOMENTARZE

1. VooDoo30.11.2010; 21:33
VooDoobez sensu wypożyczenia są , co nam to da?
Lepiej już było by go sprzedać.
2. lisovski30.11.2010; 22:17
lisovskiTo może być jego szansa na udowodnienie że posada znaczny talent.Mam nadzieje że to będzie dla niego dobre doświadczenie no i niech wraca odmieniony.
3. Kewell30.11.2010; 22:27
Kewelleeee, ja bym go chciał w Galacie. Ale lepiej w Besiktasie niż w fenerbache
4. pedro930.11.2010; 22:37
A jak ktoś z pomocników złapie kontuzję? Z Topalem już są problemy zdrowotne. Pozostaje Tino, Banega i Albelda. Trochę mało.
Gdyby ktoś zechciał kupić Fernandesa, starałbym się o Javiera Marqueza z Espanyolu.
5. lisovski30.11.2010; 22:51
lisovskiOstatnio Marquez pokazuje klasę ale kolejka po niego jest już spora.
6. mariusz289330.11.2010; 22:58
mariusz2893Bardzo dobrze! Fernandes nareszcie dostanie swoją szansę. Emery nie zauważył jego wysiłku w każdym meczu, na którym wystąpił, a naprawdę jego zaangażowanie było widać gołym okiem. Szkoda tylko, że nie będzie grał dla nas zapewne długi czas. Najważniejsze, że dla niego samego będzie to dobre rozwiązanie. Też wolałbym wychodzić na boisko w niemal każdym spotkaniu w słabszym klubie niż siedzieć wśród światowej czołówki i oglądać każdy mecz z ławki rezerwowych albo nawet i nie dostać szansy na zmiennika..
7. skarpetek01.12.2010; 10:17
skarpetekSzkoda mi go. Zasługiwał na szansę. Oczywiście lepiej dla niego grać niż grzać (ławę).
Coraz mniej lubię Unaia, oby wyszło na jego... już przeciwko Realowi ;D
8. ruben03.12.2010; 21:21
rubenCiekawa sytuacja kiedy to klub pozbywa się swojego najlepszego zawodnika środka pola.