Bramka w 95 minucie przesądza o awansie Blanquinegros

Drużyna Valencii CF Juvenil jest już w 1/4 Copa del Rey. Po bardzo trudnym i emocjonującym pojedynku z FC Barcelona Juvenil, dyrygowana przez Vicente Mira drużyna dopięła swego. Dzięki wyrównującej bramce Ivána z 95 minuty Valencianistas pozostają w grze o trofeum Króla Hiszpanii.

Rywale, tak jak się zresztą spodziewano, postawili twarde warunki. W początkowej fazie spotkania kontrolowali wydarzenia na boisku i potrafili sobie stworzyć kilka groźnych okazji. Jedną z nich, w 37 minucie, udało im się wykorzystać. W 65 minucie wynik na 2:0 podwyższył Dalmau, co postawiło Blanquinegros w mało komfortowej sytuacji. Valencianistas pokazali jednak charakter i niezłomną wiarę w końcowy triumf, bowiem straty udało im się odrobić. w 85 minucie gola zdobył Abraham, a 10 minut później decydującą o awansie bramkę strzelił Iván, który wykazał się przy tym wielkim sprytem. Młody Hiszpan przechytrzył zarówno obronę, jak i bramkarza gospodarzy, którzy po podyktowaniu przez arbitra głównego rzutu wolnego pośredniego za niebezpieczne zagranie Terróna w polu karnym, zaczęli ustawiać mur. Iván zasygnalizował partnerowi podanie i wykorzystał gapiostwo przeciwników, zdobywając wyrównującą bramkę.

Barcelona Juvenil A: Alex, Montoya, Rossell, Terrón, Balliu, Romeu, Martí (Palau min.80), Espinosa, Dalmau (Carmona, min.70), Rochina (Jonathan min.62), Cuenca (Ayala min.92 ).

Valencia CF Juvenil A: Carmelo, Miguel Ángel (Jordi min 54), David, Nacho, Javi Rey, Portu, Cifo, Ivan, Isco (Navarro 63), Carles (Abraham 70 min), Roger (Sergi min.80)

Gole: 1-0 Rochina min.37 2-0 Dalmau min. 65 2-1 Abraham min. 85 2-2 Iván min. 95

Dzisiejsze losowanie w siedzibie RFEF wyłoniło pary 1/4 finałów Pucharu Króla Hiszpanii. I tak ekipa VCF stawi czoło Realowi Betis, który z kwitkiem odprawił w rozgrywanych niedawno rozgrywkach Copa de Campeones w Benidormie.

Pierwszy mecz rozegrany zostanie na Mini Estadi w Miasteczku Sportu w Paternie w najbliższą sobotę, tj. 29 maja, o godzinie 18:30. Rewanż w Ciudad Deportiva de Ruiz Lopera zaplanowano na 6 czerwca.