Gorzki punkt

Zibi, 26.03.2010; 21:07

Piąty remis Mestallety

Wszystko szło zgodnie z planem do pierwszej połowy. Druga ekipa Valencii CF prowadziła już 2-0, ale tuż przed przerwą faul Víctora arbiter spotkania zakwalifikował do najcięższych przewinień i pokazał mu czerwoną kartkę. Od tego momentu obraz gry uległ diametralnej zmianie.

Podopieczni Óscara Fernándeza zrobili wszystko co w ich mocy, aby wygrać mecz z bezpośrednim w walce o utrzymanie statusu trzecioligowego rywalem. Przeciwnikom nie zostawili wiele pola do popisu, przejmując od samego początku inicjatywę. Panowanie nad wydarzeniami na boisku dwukrotnie udokumentowali bramką. W 27 minucie składną akcję Valencianistas celnym strzałem zwieńczył Víctor i wysunął Mestalletę na prowadzenie. Chwilę później strzelec pierwszego gola musiał niestety opuścić plac gry bowiem w 41 minucie sędzia główny wyciągnął z kieszonki czerwoną kartkę. Kontrowersyjna decyzja arbitra nie podziałała na VCF najlepiej, gdyż w ostatnich kilku minutach pierwszej części meczu byli zmuszeni stawić opór zmasowanym atakom rywali.

Po gwizdku lepiej prezentowali się jednak Nietoperze. Trener naszej drużyny najwidoczniej mocno zmobilizował zawodników. I słusznie, bo przecież nie wszystko było jeszcze stracone. W 50 minucie uderzenie Timora okazało się nie do obrony dla bramkarza gospodarzy. Na tablicy świetlnej ujrzeliśmy więc wynik 0-2! Tak fantastyczny początek drugiej odsłony dawał wielkie nadzieje. Mimo tego zespołowi Villajoyosa udało się częściowo odwrócić losy spotkania, głównie za sprawą swego ofensywnego ustawienia. Trener przeciwników postawił wszystko na jedną kartę. W 70 minucie kontaktowego gola zdobył Fabiani, którego nie upilnowali nasi obrońcy, zaś 13 minut później do siatki Daniego trafił jeszcze Sambruno. Kolejny niefortunny remis stał się faktem, ale nie można zapomnieć o tym, że skład Mestallety był poważnie osłabiony, gdyż z gry wypadło czterech podstawowych piłkarzy. W takim wypadku kadrę uzupełnili zawodnicy Juvenil División de Honor.

Raport:

Villajoyosa 2: Nico, Navarro, Antonio, Sambruno, Fabiani, Almazán (Belda, min. 65), Rojas, Roda (Pepín, min. 46), Metola i Pardo (Borja, min. 55).

Valencia CF-Mestalla 2: Dani, Dani Galán,Sergio, Borja, Arturo, Ximo Forner (Javi Rey, min. 86),Isco (Abraham, min. 63), Timor, Roger (Álvaro, min. 79), Miñano i Víctor.

Gole: 0-1 Víctor (min.), 0-2 Timor (min.), 1-2 Fabiani (min. 70),2-2 Sambruno (min. 83)

Arbiter: Diego Sebastián López Martínez (z kolegium sędziowskiego w Murcji) ukarał żółtymi kartonikami Rojasa (min. 39), Pardo (min. 49), Sambruno (min. 59) i Metola (min. 73) z Villajoyosa oraz Timora (min. 2), Arturo (min. 16), Miñano (min. 44) i Álvaro (min. 80), a także wyrzucił Víctora za czerwoną kartkę (min. 41) z VCF-Mestalla.

Incydenty: Kolejka 30ª Segunda División ‘B’, grupo III na Estadi Nou Pla.

</p>

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com | ElValencianista.com skomentuj Skomentuj (3)