sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Generalitat - Rząd Comunitat Valenciana, autonomicznego społeczeństwa Walencji - podpisał poręczenie finansowe kredytów Fundació Valencia CF, stowarzyszenia dążącego do zdobycia władzy w klubie. Wczoraj bank Bancaja udzielił Fundacii 74 mln euro pożyczki, co wystarczy do wykupu wszystkich akcji nowej emisji, jakie nie znalazły jeszcze nabywców. To nie tylko znakomita wiadomość dla pogrążonej w tarapatach finansowych Valencii - to pierwszy krok do pełnej demokratyzacji klubu. Nową epokę Los Ches można uznać za rozpoczętą.

W zakończonej już pierwszej fazie emisji sprzedano około 20% nowych udziałów. Swojego prawa subskrypcji nie wykorzystało Inversiones Dalport, dlatego otwiera się teraz szansa dla nowych inwestorów. Pozostałe 1.530.000 akcji wykupi Fundació Valencia i zapowiada, że raz zdobytej władzy już nie odda, zachowując minimum 51% udziałów. Aktualnie, po świeżo dodrukowanych akcjach, będzie właścicielem aż 72,5% całości.

Dzięki tej inicjatywie Fundació Valencia, całkowicie przestanie istnieć ryzyko zdobycia władzy przez Inversiones Dalport. Gdyby do 14 września, dnia nadzwyczajnego zgromadzenia udziałowców nie sprzedano wszystkich akcji, emisja zostałaby anulowana, a większościowym właścicielem znów stałoby się Dalport. Teraz jednak urugwajska spółka całkowicie straci wpływy oraz możliwość wywierania jakiegokolwiek nacisku - nawet jeśli - zgodnie z nowymi umowami - do października zapłaci 200 mln euro Soriano, Solerowi i Silli, zostanie zaledwie z 5-procentowym pakietem.

Zadowolenia nie ukrywają członkowie Rady Valencii - Manuel Llorente i Garcia Roig podkreślają, że to obecny zarząd postawił milowy krok na drodze uczynienia z Valencii, będącej spółką akcyjną, klubu należącego do większości fanów.

Komentarz vcf.pl

Fundació Valencia jest całkowicie pewną i oddaną klubowi organizacją. Na tyle godną zaufania, że lokalne władze zgodziły się wystawić poręczenie kredytowi z Bancaji. Jej struktury nie są tajne i nie ma ryzyka, by za wszystkim stać miał ktoś tajemniczy, podejrzany lub chorobliwie rządny władzy. Choć wydarzenia ostatnich dwóch lat nauczyły nas, że w Valencii możliwe jest przynajmniej trzykrotnie więcej niż w Erze, mamy pewność, że władzy w Fundació Valencia w niejasnych okolicznościach na pewno nie przejmie nikt z trójki Soler - Silla - Soriano. Ani nawet żaden z ich krewnych czy najbliższych współpracowników.

Kategoria: Ogólne | Las Provincias | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. pck23.08.2009; 15:28
pck"Wczoraj bank Bancaja udzielił Fundacii 74 mln euro pożyczki, co wystarczy do wykupu wszystkich akcji nowej emisji, jakie nie znalazły jeszcze nabywców."

Czyli właściciel Valencii się zadłużył. Czy to nie znaczy, że nasze długi wobec Bancaji wzrosły?
2. kamileqq8723.08.2009; 15:31
kamileqq87Super wiadomość. Troszkę czasu i znajdzie się kupiec na tereny po Mestalla.. :)
3. VooDoo24.08.2009; 15:50
VooDoopo tym co się ostatnio u nas działo jakoś ciężko mi uwierzyć ,że teraz będzie już tylko lepiej...