Valencianistas grają w reprezentacjach

Zibi, 13.08.2009; 22:29

Wczorajsze towarzyskie potyczki międzynarodowe były okazją do zaprezentowania się dla niektórych piłkarzy Valencii. Wśród tych, którzy rozegrali choć kilka minut znaleźli się Miku, Zigic, Miguel oraz naturalnie trójka kadrowiczów reprezentacji Hiszpanii: Marchena, Silva oraz Villa.

Pierwszy z wymienionych, Nicolás Ladislao Fedor Flores „Miku”, desygnowany został na murawę w 70 minucie dzisiejszego sparingowego spotkania pomiędzy Kolumbią a Wenezuelą, rozgrywanego w Nowym Jorku. Drużynie napastnika „Nietoperzy” ostatecznie udało się zwyciężyć 2:1 po golach Reya i Vizcarrondo.

Nicola Zigic zagrał pełne 90 minut w meczu, w którym przeciwnikiem zespołu z Serbii była Republika Południowej Afryki. Zwyciężyli Serbowie w stosunku 3:1, ale gole strzelali Tosic (dwie bramki) oraz Lazovic. Honorowe trafienie dla Afrykańczyków zaliczył Mphela w 90 minucie.

Portugalski reprezentant VCF wybiegł na boisko w 54 minucie w wygranym przez drużynę z Półwyspu Iberyjskiego meczu rozgrywanym na Rheinpark Stadion w stolicy Liechtensteinu, Vaduz, z tamtejszą ekipą 3:0. Bramki zdobywali Almeida (dwie) i Meireles.

W wygranym przez reprezentację narodową Hiszpanii spotkaniu z Macedonią 3:2 udział wzięło trzech powołanych Valencianistas. Marchena w 71 minucie zmienił Xaviego, Villa zszedł z murawy w 45, Silva zaś rozegrał cały mecz. „La Selección” do przerwy przegrywała po dwóch golach Pandeva, lecz dzięki trafieniom Torresa, Piqué i Riery odniosła zwycięstwo.

Kategoria: Ogólne | valenciacf.es skomentuj Skomentuj (1)