Debiut Guaity, Renan i Villa z urazami

Zibi, 18.01.2009; 23:07

W zakończonym dwie godziny temu spotkaniu 19 kolejki La Liga na ‘La Catedral’ doszło do historycznego momentu. W 40 minucie kontuzjowanego Renana zmienił 22-letni Vicente Guaita, były bramkarz VCF Mestalla, dla którego występ w meczu przeciwko drużynie Athletic Bilbao był debiutem w najwyższej klasie rozgrywek.

Od razu po wejściu młody Hiszpan został postawiony pod ścianą. Dośrodkowywaną w pole karne piłkę strącił głową Javi Martinez, któremu udało się pokonać fatalnie, na kolanach wręcz, interweniującego Guaitę. W drugiej połowie bramkarz „Nietoperzy” poradził sobie lepiej, gdyż kilka razy ratował starszych kolegów udanymi interwencjami. Nie bez szans pozostał także przy rzucie karnym, podczas gdy ten był egzekwowany, Guaita wyczuł intencje napastnika Athletic i rzucił się w lewy róg bramki.

Swoje zadanie częściowo spełnił też David Villa, który golem w 3 minucie meczu wyprowadził ekipę Valencii na prowadzenie, a tym samym dopisał kolejne, wyjazdowe trafienie na swoje konto. Najlepszy snajper Valencii boisko opuścił w 65 minucie na skutek niewyjaśnionych dolegliwości. Z 15 bramkami zajmuje 2 miejsce w klasyfikacji Pichichi, trzymając dystans do pierwszego na liście Samuela Eto’o. Kameruńczyk zdobył jak dotąd 18 goli.

Z kolei Brazylijski portero Valencii zszedł z boiska z problemami mięśniowymi w lewej nodze, po tym jak wykopywał piłkę z rzutu wolnego. Stan jego zdrowia nie jest bliżej znany.

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (3)