Hiszpania – Armenia 4-0

Dzidek, 11.09.2008; 14:54
Ku uciesze kibiców zgromadzonych na stadionie w Albacete oraz rzeszy sympatyków na całym świecie, Hiszpania pokonała niżej notowaną Armenię 4-0, odnosząc już drugie zwycięstwo w eliminacjach do MŚ w 2010 roku. Raul Albiol oraz David Villa rozegrali pełne 90 minut. Snajper Valencii dwukrotnie trafił do siatki rywali, dzięki czemu zrównał się w klasyfikacji strzelców Hiszpanii wszech czasów z Michelem. Obaj mają po 21 bramek.

W porównaniu do meczu z Bośnią i Hercegowiną rozegranego kilka dni temu, w wyjściowym składzie La Seleccion doszło do dwóch zmian. Cesca Fabregasa i Diego Capela zastapili Santi Cazorla i Daniel Güiza. Po zaledwie 7 minutach gospodarze wyszli na prowadzenie – do znajdującego się w polu karnym obrońcy Juana Capdevili prostopadłe zagranie skierował Andres Iniesta. Lewy defensor Villarreal, który uderzał z około 8 metrów od linii końcowej, nie miał większych problemów z pokonaniem Berezovskiego. 9 minut później za sprawą Davida Villi, Mistrzowie Europy podwoili prowadzenie.

Goście, którzy w sobotę przegrali z Turcją 0-2 przystąpili do ataku. Efektem ofensywy Ormian były interwencje Ikera Casillasa, który w ciągu 5 minut dwukrotnie powstrzymywał piłkę przed znalezieniem się w siatce.

Villa powinien podwyższyć wynik na 3-0, jednak zmarnował dwie sytuacje – najpierw nie wykorzystał wrzutki Sergio Ramosa, później jego strzał został sparowany przez bramkarza oponentów.

W drugiej odsłonie obie drużyny znacznie zwolniły tempo gry, niemniej końcówka należała do gospodarzy. W 79. minucie Xabi Alonso posłał dokładną piłkę do niekrytego Davida Villi, który pewnie wykorzystał swoją szansę. 180 sekund później było już 4-0. Niepilnowany Senna z ponad 25 metrów kropnął w kierunku bramki strzeżonej przez Berezovskiego, zaś golkiper Armenii nie był w stanie sięgnąć piłki.

Debiut w seniorskiej kadrze Hiszpanii zaliczył zawodnik Barcelony, Bojan Krkić.

Bramki ze spotkania Hiszpania - Armenia są dostępne w VCF Video.

Hiszpania: Casillas; Ramos, Puyol, Albiol, Capdevila; Senna; Cazorla (Bojan, 65 minuta), Xavi (Cesc, 73 minuta), Iniesta; Güiza (Xabi Alonso, 56 minuta) i Villa.

Armenia: Berezovski; Housepyan, Arzumanyan, Voskanyan, Arakelyan; Karamyan (Karamyan Arman, 51 minuta), Meloknyan (Manucharyan, 46 minuta), Aleksanyan (Khachatryan, 78 minuta), Pachajkan; Mkrtchyan i Tateosian.

Miguel Brito nie rozegrał ani minuty, a jego Portugalia w dość niespotykanych okolicznościach przegrała na własnym terenie z Danią 2-3.

Nikola Żigić przez niespełna godzinę przebywał na murawie podczas meczu Serbów z Francuzami. Podopieczni Raymonda Domenecha zrehabilitowali się swoim kibicom za niespodziewaną klęskę w spotkaniu z Austrią i w przekonującym stylu wygrali w Paryżu z Serbią 2-1.

Kategoria: Ogólne | Valenciacf.es/UEFA.com skomentuj Skomentuj (4)