FC Santboia – VCF Mestalla 1:2

Dzidek, 09.06.2008; 16:38
VCF Mestalla ograła FC Santboia na ich własnym terenie 2:1. Rezultat niezwykle korzystny, bowiem już za niespełna tydzień, 15 czerwca o godzinie 12:00 na Mini Estadi w Paternie zostanie rozegrany rewanż. Zwycięzca dwumeczu zagra w sezonie 2008/2009 w Segunda B(trzecia liga).

Pierwsze chwile spotkania wskazywały na wyrównany pojedynek. Żadnej ze stron nie udało się uzyskać znacznej przewagi. Zawodnicy nie oszczędzali się na boisku, jednak częstokroć popełniali proste błędy techniczne. Przed upływem 20 minut dwukrotnie testowano koncentrację i umiejętności Guaity, jednak za każdym razem to bramkarz Mestallety okazywał się lepszy. Aktywni byli Alba oraz Montoro. Wynik rywalizacji w 31. minucie otworzył defensor Jaume(na zdjęciu z lewej), zaskakując swoim strzalem Rafę Leva. Niestety, już po pięciu minutach stan dwumeczu został wyrównany – Guaitę pokonał kapitan gospodarzy, David Perez. Nadal trwała szarpana gra, w której żadna ze stron nie potrafiła zdominować drugiej. Okazję do wyprowadzenia Los Ches na prowadzenie miał tuż przed przerwą Sandaza, jednakże piłka po jego strzale nieznacznie minęła bramkę FC Santboia.

Po wznowieniu ponownie bramkarskim wyczuciem popisał się Guaita, który zatrzymał samotniego pędzącego na bramkę Perque. Kilkadziesiąt sekund po ważnej interwencji golkipera Mestallety, valencianistas prowadzili 2:1. Kolejną asystę w sezonie zaliczył Montoro, który dokładnym podaniem ze środka pola obsłużył Michela. Napastnik Valencii miał ułatwione zadanie, ponieważ defensor rywali, Alex Perez, nabawił się chwilę wcześniej drobnego urazu. Na 3:1 mógł podwyższyć Pierrick, ale nie udało mu się pokonać Levy.

FC Santboià : Rafa Leva, Omar, Gallego, J. Pérez, A. Pérez, Heredia, Peque, Fran Rubio (Gallart, min. 78), David Pérez, Francisco (Culla, min. 69) i Sanchis (Nefta, min. 62).

VCF Mestalla : Guita, Lillo, Jaume, Lombán, Carlos David, Carles, Ximo Navarro (Alexis, min. 72), Montoro, Sandaza (Pierrick, min. 88), Michel (Alex Vaquero, min. 85) i Jordi Alba.

Gole: 0-1 Jaume (min. 31), 1-1 David Pérez (min. 36), 1-2 Michel (min. 55)

Kategoria: Ogólne | Valenciacf.es skomentuj Skomentuj (2)