Dwie asysty i bramka

dzidek, 26.03.2008; 21:56
Młodzieżowa reprezentacja Hiszpanii rozbiła we wczorajszym spotkaniu Kazachstan 5-0, a jednym z najlepszych na boisku piłkarzy był zawodnik Valencii, Juan Manuel Mata.

Podopieczni Inaki Saeza przeważali w każdym aspekcie gry i nie pozwalali gościom nawet na strzały z dystansu. Na udokumentowanie boiskowej preponderancji czekać nie trzeba było długo – już w 9. minucie gola na 1-0 zdobył piłkarz Atletico Madryt, Jurado.

Niewiele ponad kwadrans później było już 2-0. Podanie Juana Maty wykorzystał Diego Capel. Drugą w meczu asystę Mata zaliczył 5 minut później, kiedy z narożnika pola karnego dośrodkował do Bojana, który przewrotką pokonał Shabanova.

Zdecydowanie nie był to dzień kazachskiego golkipera. Nie dość, że w ciągu 30 minut 3-krotnie musiał wyjmować piłkę z siatki, w dodatku sam popełnił fatalny błąd – tak nieudanie wybijał piłkę, że ta trafiła wprost pod nogi ustawionego na 20 metrze Maty, który skrzętnie wykorzystał podarowany przez bramkarza przeciwników prezent.

Spotkanie mogłoby się zakończyć o wiele wyższym rezultatem, lecz w przerwie spotkania boisko opuścili Bojan oraz Mata, a sama jedenastka Hiszpanii nie starała się już za wszelką cenę strzelić bramki. W 60 minucie wynik rywalizacji ustalił Callejon.

Wszystkie bramki są dostępne w VCF VIDEO.

Hiszpania: Roberto Jiménez; Miguel Torres; Monreal; Piqué; Marc Torrejón; Raul García (Javi García, min.63); Sisi; Jurado; Bojan (José Callejón, min.46); Mata (Sola, min.46); Capel.

Kazachstan: Shabanov; Zumabayev; Vorotnikov; Kislitsyn; Logvinenko; Shakmetov (Noskov, min.64); Borovskiy (Khassenov, min.14); Nurgaliyev; Kembayev (Sabalakov, min12); Azovskiy; Kukeyev.

Gole: 1-0, Jurado (min.7); 2-0, Capel (min.24); 3-0, Bojan (min.29); 4-0, Mata (min.37); 5-0, José Callejón (min.60).

Kategoria: Ogólne | własne/RFEF skomentuj Skomentuj (13)