sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Niepewna przyszłość Sobrino

Iwo Rubaszewski, 20.07.2021; 12:09

Zainteresowanie klubów LaLiga

Rubén Sobrino powrócił do Valencii po półrocznym pobycie w Cádiz. W Valencii pracuje nad przekonaniem do siebie nowego sztabu trenerskiego, ale jego odejście z Mestalla jest wciąż możliwe. Dwa kluby hiszpańskiej ekstraklasy widzą go w swoich szeregach.

Napastnik drugą część sezonu 2020/2021 spędził na dopiętym last minute wypożyczeniu do Kadyksu. Orędownikiem tego transferu był trener ówczesnego beniaminka Álvaro Cervera, który niezwykle doceniał Hiszpana. Porównywał go nawet do Fernando Torresa. Sobrino nie pozostał dłużny i po przybyciu do nowego zespołu określił Cerverę mianem „hiszpańskiego Mourinho”. W tej jakże czarującej atmosferze zawodnik rozpoczął zmagania w trykocie Cádiz. Zagrał 16 razy i strzelił tylko jedną, choć bardzo ważną, bramkę, gdyż dał nią swojemu zespołowi trzy punkty w starciu z Granadą. Trener był bardzo zadowolony z postawy piłkarza.

Po zakończeniu rozgrywek piłkarz wrócił do Valencii, gdzie rozpoczął okres przygotowawczy pod okiem José Bordálasa. Wystąpił także w meczu towarzyskim przeciwko Villarrealowi. Nowy trener Los Ches nie skreśla Sobrino i ma zamiar dać mu szansę na udowodnienie swojej wartości. Władze „Nietoperzy” nie wykluczają jednak sprzedaży snajpera, zważywszy na fakt, iż na chwilę obecną pozyskaniem gracza zainteresowane są dwie hiszpańskie firmy.

Getafe

Zespół z Coliseum Alfonso Pérez przebudowuje drużynę pod okiem Míchela. Latem do klubu trafiło już kilku ofensywnych zawodników – Vitolo z Atlético, Macías z Guadalajary i wracający z wypożyczenia do Realu Madryt Hugo Duro. Sobrino mógłby stać się kolejnym elementem odświeżającego kadrę Getafe. Drużyna z przedmieść Madrytu złożyła już ponoć pierwszą ofertę, jednak była ona niezadowalająca pod kątem finansowym. Valencia może pójść inną drogą realizacji transferu. Dwóch piłkarzy z ekipy Azulones znajduje się w kręgu zainteresowań klubu z Mestalla – Mauro Arambarri oraz Juan Iglesias. Valencia chciałaby włączyć napastnika w ewentualną wymianę.

Cádiz

Andaluzyjczycy nie złożyli jeszcze żadnej oferty, ale wyrazili zainteresowanie Sobrino. Jak zostało wspomniane, Cerverę oraz napastnika Valencii łączy świetna relacja. Sam zawodnik jest zainteresowany powrotem na Estadio Nuevo Mirandilla i stawia ewentualną ofertę z Kadyksu ponad pozostałe.

Kategoria: Transfery | El Desmarque | SuperDeporte | fot. SuperDeporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. zompson23.07.2021; 10:32
zompsonŻegnamy ozięble.