sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Montiel na radarze Valencii

Iwo Rubaszewski, 16.07.2021; 21:47

Boczny obrońca trafi do Hiszpanii?

Gonzalo Montiel znalazł na celowniku klubu z Mestalla. „Nietoperze” poczyniły już pierwsze kroki w kierunku pozyskania zwycięzcy Copa América. Argentyńczyk już nie po raz pierwszy jest łączony z Los Ches.

Plotki na temat ewentualnych przenosin defensora podsycił jeden z topowych dziennikarzy z zakresu transferów – Włoch, Gianluca Di Marzio. Przekazał informację, iż Valencia interesuje się Montielem. Włodarze hiszpańskiego zespołu mają jednak nieco związane ręce, gdyż River Plate oczekuje 5 mln € i 6 mln € w zmiennych. Los Ches nie są obecnie w stanie pokryć takiej transakcji. Agent obrońcy, Marcelo Carracedo, jeszcze przed czasami pandemii mówił, iż nadeszła już pora, by Montiel udał się do Europy. Jednocześnie przekazywał, że o jego klienta pytają Roma, Juventus i Valencia. Media informowały jednak o celu Argentyńczyka, którym jest gra w Champions League. Jeśli doniesienia te były prawdziwe, a sam zawodnik przez rok nie zmienił zdania, to na jego drodze na Mestalla pojawi się przeszkoda nie do pokonania.

Montiel zadebiutował w pierwszej drużynie klubu z Buenos Aires – którego jest wychowankiem – w sezonie 2015/2016. Stopniowo zyskiwał na znaczeniu w zespołowej hierarchii, by w rozgrywkach 2019/2020 zagrać 40 razy. W koszulce River Plate wystąpił łącznie w 132. meczach, strzelił 6 goli (autorem 4. z nich został w sezonie 2020/2021) zaliczył 14 asyst (aż 10 spośród nich zaliczył we wspomnianych rozgrywkach 19/20). Razem z klubem zdobył szereg trofeów m.in. prestiżowe Copa Libertadores. Poza sukcesami klubowymi, Montiel uświetnił swoją karierę laurem reprezentacyjnym. Wraz z Albicelestes wygrał zakończone kilka dni temu Copa América. Zagrał w 4 meczach, trzykrotnie od pierwszej minuty – jednym z takich spotkań był zwycięski finał przeciwko Brazylii.

Poza przymiotami boiskowymi, dodatkowym atutem, tym razem czysto formalnym, bocznego defensora jest kwestia przynależności narodowej. Montiel posiada podwójne obywatelstwo – argentyńskie oraz hiszpańskie. W związku z tym piłkarz nie zajmowałby miejsca dla graczy spoza UE.

Los Ches kolejny raz spoglądają w stronę 24-letniego zawodnika. Piłkarza łączono z klubem już w marcu minionego roku.

Kategoria: Transfery | El Desmarque | SuperDeporte | fot. El Desmarque skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. EverBanega8716.07.2021; 21:57
EverBanega87Mamy na po olbrzymie braki, brać, pół darmo za podstawowego obrońcę reprezentacji Argentyny.
2. Vicente7318.07.2021; 14:34
Vicente73"Brać", Ever? Sorry, ale minęły czasy, kiedy mogliśmy "brać". Teraz to jeszcze zawodnik musi "chcieć" zagrać w Valencii, a nikt o zdrowych zmysłach i członkach chcieć nie będzie. Nic nie zależy od nas. Także ten...