Raport z Mestallety #24

Iwo Rubaszewski, 12.05.2021; 23:13

Po raz kolejny bez wygranej

Późnym niedzielnym popołudniem Valencia Mestalla wybiegła na boisko Olotu. Goście są już pewni spadku i w starciu z Katalończykami znów ulegli - 0:1. Los Ches czekają na zwycięstwo już niemal dwa miesiące – od 13. marca i spotkania z La Nucíą.

Od pierwszych minut spotkania to wciąż walczący o utrzymanie Olot atakował i zakładał wysoki pressing, co dość szybko przyniosło efekt. W 24. Minucie próbę pokonania Bernada podjął Juan Delgado. Golkiper był górą, lecz nie miał już jednak szans przy dobitce. Do siatki trafił Alan Baró. Zawodnicy Valencii sygnalizowali, że obrońca przyjmując piłkę pomagał sobie ręką, ale sędzia uznał bramkę. Gospodarze z miejsca ruszyli do odrabiania strat, lecz nie wykreowali sytuacji w większym stopniu zagrażającej bramce strzeżonej przez Pola Ballesté. Szczęścia strzałem z dystansu szukał José David, dośrodkowania próbował Vazquez. Po jego centrze piłka trafiła do Navarro, który bezskutecznie próbował wyperswadować rzut karny.

Na drugą połowę gry gracze Óscara Fernándeza wyszli dużo bardziej zmotywowani i zdecydowani. Ruszyli z atakami, na które piłkarze gospodarzy czekali dość głęboko, gdyż Olot wyszedł na boisko z mocno defensywnym nastawieniem. Niedługo po gwizdku sędziego zawodnicy z Katalonii niemal sami odebrali sobie prowadzenie. Po silnej wrzutce Davida, Baró był bliski, by raz kolejny wpisać się na listę strzelców – w tym wypadku jako autor samobója. Po intensywnym, ale nieefektywnym okresie gry Mestallety, nadeszła kontrofensywa piłkarzy Miguela Ángela Muñoza. Bardzo bliski gola był Kilian Grant, jednak jego strzał przeleciał minimalnie nad poprzeczką. W kolejnych minutach Olot zdecydowanie dominował, Valencia zachowywała nadzieję na punkty tylko dzięki interwencjom Emilio Bernada. W samej końcówce gospodarze nieco odpuścili, a Los Ches ruszyli to ostatnich akcji ofensywnych. Najlepszą okazję na wyrównanie miał Emaná; jego strzał został wybity z samej linii.

Segunda División B, druga faza, 6. Kolejka

UE Olot – Valencia Mestalla 1:0

Bramka: Alan Baró (24’)

UE Olot: Ballesté, Carles Mas, Masó, Blázquez, Eloi (Salinas, 76’), Pedro (Pinto, 90’), Arumí, Alan Baró, Xumetra (Pol Prats, 76’), Vivi, Juan Delgado (Kilian, 60’)

Valencia Mestalla: E. Bernad, J. Vázquez, G. Molina, C. Pérez, F. Navarro, José David (Facu, 83’), Sibille, Ndombasi (D. Ruiz, 74’), F. García (Gozálbez, 74’), Fran Pérez (H. González, 83’), P. Alemañ (Emanà, 74’)

Wynik, statystyki oraz tabele Segunda División B znajdziecie tutaj oraz tutaj

Kategoria: Ogólne | golsmedia.com | valenciacf.com | fot. Academia VCF Twitter skomentuj Skomentuj (0)