Remis na Mestalla

Artur Lipka, 12.04.2021; 11:14

Ciężko zdobyty punkt

Valencia remisuje z Reale Sociedad 2:2. „Nietoperze" dały radę wyrwać punkt gościom po dobrej drugiej połowie spotkania, chociaż mecz kończyli w osłabieniu po czerwonej kartce dla Maxiego Gomeza.. Bramki zdobyli Daniel Wass i Gabriel Paulista, zaś dla Basków strzelali Ander Guevara i Alexander Isak.

Przez pierwsze 30 minut nie widzieliśmy żadnych spektakularnych akcji. Dopiero wtedy zawodnicy Valencii ruszyli z akcją, po której obrońca gości, Andoni Gorosabel dotknął piłkę ręką i sędzia odgwizdał rzut karny. Była to najlepsza sytuacja dla „Los Ches" w pierwszej połowie, ale niestety Carlos Soler przestrzelił.

Niecałe 4 minuty później Ander Guevara pokonał Jaume Domenecha strzałem po ziemi, zza pola karnego. Obrońcy Valencii nie popisali się w tej sytuacji, zostawiając rywalom za dużo miejsca i swobody. Nie było to ostatnie słowo Basków, którzy w 45. minucie strzelili drugą bramkę. Gabriel Paulista popełnił fatalny błąd i jego podanie zostało przejęte przez Andera Guevare, który od razu podał piłkę do Alexandra Isaka. Szwed popędził w kierunku bramki Valencii i w polu karnym oddał strzał, który wtoczył się do bramki.

„Nietoperze" po słabej pierwszej połowie, w której nie oddali celnego strzału, w drugiej części spotkania postawili gościom cięższe warunki. W 59. minucie Gabriel Paulista wywalczył rzut karny dla Valencii. Tym razem wykonywał go Daniel Wass i Duńczyk wygrał pojedynek Ajejandro Remiro.

Chwilę później Alexander Isak miał szansę na dublet, po rzucie rożnym dla Basków. Jednakże jego uderzenie głową przeleciało nad bramką. 10 minut później zemściło się to, gdyż „Los Ches" wyrównali. Valencia otrzymała rzut rożny, który został krótko rozegrany. Piłkę podano do Goncalo Guedesa na obrzeżach pola karnego, zas Portugalczyk dośrodkował do Gabriela Paulisty. Strzał głową obrońcy poleciał prosto w okienko i zapewnił remis. Po tym obie drużyny nie miały ochotę ruszyć zdecydowanie do ataku, nie chcąc nastawić się na kontrataki. W 80. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył, bezproduktywny w tym spotkaniu, Maxi Gomez, za niepotrzebne słowa powiedziane do sędziego.

La Liga 30. kolejka

Valencia CF - Real Sociedad 2:2 (0:2)

Bramki: Ander Guevara (33'), Alexander Isak (45'), Daniel Wass (60'), Gabriel Paulista (73')

Valencia: Jaume; Correia, Paulista, Diakhaby, Gayà; Racic, Carlos Soler; Wass, Czeryszew; Guedes, Maxi.

Real Sociedad: Remiro, Monreal, Le Normand, Aritz, De Zárate, Guevara, Gorosabel, Portu, Oyarzabal, Isak, Carlos Fernández.

Kategoria: Mecze | własne | fot. Super Deporte skomentuj Skomentuj (6)