sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia vs. Real Sociedad - zapowiedź

Wojciech Ciuraj, 11.04.2021; 14:54

Kolejne ligowe starcie

Po zeszłotygodniowych zawirowaniach związanych z konfliktem Juana Cali i Mouctara Diakhaby`ego, podopieczni Javiego Gracia zmierzą się z Realem Sociedad. Baskowie opromienieni zwycięstwem w Pucharze Króla będą musieli radzić sobie z kilkoma osłabieniami. Mimo to, pozostają faworytem dzisiejszego spotkania.

Dobre rezultaty uzyskiwane u siebie poprawiły sytuację w ligowej tabeli, jednak niemoc w spotkaniach wyjazdowych nie pozwala piłkarzom Valencii powalczyć o wyższe lokaty. Zeszłotygodniowa przegrana w meczu z Cádiz nie była jednak rozpatrywana pod kątem czysto sportowym. Dyskusje pomeczowe zdominował wątek oskarżenia o rasizm, którego miał dopuścić się Juan Cala. Valencia zajęła bardzo stanowcze stanowisko broniąc Mouctara Diakhaby`ego i choć ostatecznie władze ligi stwierdziły, że nie można udowodnić winy Hiszpana, klub, a także drużyna w dalszym ciągu wspierają Francuza.

Javi Gracia podkreślał na konferencji prasowej, że sprawa jest w rękach stosownych organów jednak on sam także stoi po stronie francuskiego stopera. Odniósł się także do dzisiejszego spotkania stwierdzając, że mimo kilku absencji Real Sociedad i tak prezentuje wspaniały poziom i nie spodziewa się dekoncentracji w obozie rywala bo zwycięstwie w Pucharze Króla. Szkoleniowiec Valencii ma do dyspozycji niemal wszystkich graczy. Szczególnie cieszy szybki powrót Guedesa i Maxiego, którzy w ciągu tygodnia narzekali na drobne problemy fizyczne. Bramki ponownie strzec będzie Jaume, natomiast w obronie Gracia najprawdopodobniej postawi na sprawdzony zestaw defensorów czyli: Correia. Gabriel, Diakhaby i Gaya. Pewną niespodzianką może być powrót do pierwszego składu Czeryszewa, który zastąpi najpewniej solidnie spisującego się Alexa Blanco. Drugą linię uzupełnią Soler, Racic i Wass. W ataku Gracia liczy na parę Guedes-Maxi. Szczególnie Portugalczyk wydaje się łapać optymalną formę, a pozycja cofniętego napastnika odpowiada mu bardziej niż gra na skrzydle.

W pierwszym starciu obu ekip piłkarze Valencii zwyciężyli z Baskami po bramce Gomeza. Czy tym razem podopieczni Gracii ponownie urwą punkty wyżej notowanemu rywalowi?

Przewidywane składy:

Valencia: Jaume; Correia, Paulista, Diakhaby, Gayà; Racic, Carlos Soler; Wass, Czeryszew; Guedes, Maxi.

Real Sociedad: Remiro; Gorosabel, Elustondo, Le Normand, Monreal; Guevara, Roberto Lopez, Barrenetxea; Oyarzabal, Isak, Portu.

Kategoria: Mecze | El Desmarque, fot. Superdeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.