sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Murthy murem za Diakhabym

Iwo Rubaszewski, 06.04.2021; 13:54

Reakcja prezydenta

Po rasistowskim skandalu, który miał miejsce w niedzielnym starciu Cádiz z Valencią, głos zabierają kolejne postacie. Wczoraj przemówił prezydent Los Ches, Anil Murthy. Singapurczyk w zdecydowanych słowach wstawił się za zawodnikiem Valencii.

Prezydent wydał swoje oświadczenie w obecności Mouctara Diakhaby’ego. Wyraził swoje oburzenie, zapewnił o wsparciu dla piłkarza i zobowiązał się „doprowadzić sprawę do końca.”

Wypowiedź prezydenta

„Mouctar Diakhaby padł ofiarą bardzo poważnej rasistowskiej zniewagi ze strony Juana Cali. Choć on sam temu zaprzecza, wiemy jak rozpoznać twarz winnego i w pełni wierzymy Mouctarowi. Takie zachowanie nie może być tolerowane w piłce nożnej ani w społeczeństwie, zaś Valencia CF potępia wszelkie formy rasizmu i wspiera swojego piłkarza. Jeśli przykład, który damy będzie wskazywał, że gdy nie ma kamer to nic się nie dzieje, to nie będzie to przesłaniem, które chcemy przekazać. Futbol powinien być przykładem dla społeczności. Wierzę swojemu zawodnikowi i każdy, kto oglądał to spotkanie w telewizji mógł zobaczyć, że stało się coś na tyle poważnego, że nasi gracze opuścili boisko. Twarz winnego również była bardzo widoczna.”

„Niech nikt nie ma żadnych wątpliwości, Valencia CF doprowadzi sprawę do końca, by bronić Diakhaby’ego i walczyć, aby tak niefortunne zdarzenia nigdy się nie powtórzyły.”

„Żałuję, że po incydencie nie było żadnej reakcji, by zatrzymać mecz i to nasi piłkarze musieli sami opuścić boisko. W takiej sytuacji nie ma miejsca na bezczynność. Od teraz chcemy zobaczyć zmiany w protokołach, by chronić pokrzywdzonych. Jeśli tego nie zmienimy, będziemy dawać wszystkim zły przykład. Jesteśmy dumni z reakcji zespołu i wciąż nie rozumiemy dlaczego po tej rasistowskiej zniewadze i żółtej kartce dla Diakhaby’ego musieliśmy wyjść i grać, gdyż przepisy nie chronią ofiar jak i całej drużyny w tego typu przypadkach.”

Kategoria: Ogólne | El Desmarque | fot. Super Deporte skomentuj Skomentuj (7)

KOMENTARZE

1. caldinho06.04.2021; 16:08
caldinho"...przesłaniem, które chcemy przekazać. Futbol powinien być przykładem dla społeczności."
To fajny dają przykład oszukując m.in. trenera, którego sprowadzili obiecując inne warunki pracy, porażka są takie wybiórcze frazy, stosowane kiedy im pasuje.
2. Olivio12306.04.2021; 17:20
Z tym "rasistowskim skandalem" to na razie bym się powstrzymał, bo mamy pat: słowo przeciw słowu. Tu mogło być jakieś nieporozumienie, ale mogło być też faktycznie jakieś "szepnięcie" do uszka paru słów za dużo. Tylko kiedy miałby to Cala zrobić? Odpowiedź zna niejaki woker, który dysponuje "nagraniem z sieci", ale którym nie chce się podzielić. Z pewnością woker dysponuje jeszcze "teczką", w której znajdują się kolejne dowody. Sprawa jest zatem rozwojowa i wszyscy - klub, valencianismo, sam zainteresowany Mouctar Diakhaby i podejrzany Juan Cala - czekamy na "nagranie z sieci" wokera.
3. lisovski06.04.2021; 20:47
lisovskiolivio ciekawe są te twoje wycieczki personalne do innych użytkowników portalu niewiele osób tutaj już komentuje wiec fejma tu nie zrobisz. Może ty jesteś kibicem Barceloony ?
4. Olivio12306.04.2021; 22:46
Nie, lisovski, po prostu czekałem, czekałem i się nie doczekałem na to "nagranie w sieci", o którym wspominał woker, wskazujące jednoznacznie na to, co powiedział Cala Mouctarowi. No i tak sobie dalej czekam. Ale woker raczej argumentami nie szafuje, więc płonne nadzieje. Czekam więc na rozwiązanie tej afery... I na razie nie wydaję wyroków, jak to zrobiła większość tutaj, choć słowo "większość" przy kilku osobach to nadużycie. ;)

Barcelona? Jedyny klub z Hiszpanii, któremu nie kibicuję na forum europejskim...
5. PaperFox06.04.2021; 22:48
PaperFoxPanowie ogólnie ta cała sytuacja to jest taka burza w szklance wody. Ten cały Murthy z LimGoHome to niech już (...)
Banda wkładów do koszulek których leją miernoty ligi wielce obrażona na czele ze "szczęką" będzie schodzić z boiska i manifestować. Niech już zejdą całkowicie z tego boiska bo poziom gry jest tak żenujący iż szkoda na to patrzeć.
Diakhaby jeśli poczuł się tak strasznie obrażony mógł temu grajkowi też coś odpowiedzieć ,a nie robić wielki cyrk - jak dzieci w piaskownicy.
6. Olivio12307.04.2021; 11:13
Uważaj, PaperFox, jest tu na stronie silna frakcja skrajnie poprawnych politycznie przewrażliwionych dzieci - z pewnością już jesteś uznany za kolejnego rasistę tutaj. Nie wolno źle wypowiadać się o decyzjach podejmowanych przez frankoafrykanów takich jak zejście z boiska. Mało tego - w dobrym tonie jest nie zadawać pytań odnośnie tej sytuacji i tego, kto ma rację. Należy PRZYJĄĆ dogmatycznie, iż Mouctar ma rację, ponieważ jest ciemniejszego koloru skóry.
7. PaperFox08.04.2021; 18:38
PaperFoxOlivio123 Wiem, wiem...rasista/faszysta/nacjonalista/narodowiec itp. Szczerze nie interesuje mnie zdanie ludzi tzw "wykształconych z wielkich miast". Dla mnie te dzieciaki to całe pokolenie lgbtquwerty/blm-y/tęczowi jest bandą hipokrytów którzy nie mają żadnych argumentów więc używają tych samych - kopjuj/wklej