sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Cádiz vs. Valencia - zapowiedź

Wojciech Ciuraj, 04.04.2021; 14:52

Kolejne ligowe starcie

Podopieczni Javiego Gracii stają przed kolejną szansą na przełamanie w meczach wyjazdowych. Ewentualna wygrana z Cádiz byłaby potwierdzeniem pozytywnej dynamiki zespołu.

Mimo braku kibiców, to właśnie na Mestalla piłkarze Valencii odnoszą najlepsze rezultaty. Javi Gracia zwracał uwagę na konferencji poprzedzającej dzisiejszy mecz, że zarówno sztab jak i sami zawodnicy są zdeterminowani by odwrócić tę niepokojącą tendencję. Niewątpliwie przerwa reprezentacyjna pozwoliła na intensywniejszą pracę na treningach, a Ci gracze, którzy nie wyjechali na zgrupowania swoich drużyn narodowych liczą na minuty w dzisiejszym spotkaniu.

Skład anonsowany przez hiszpańskie media wskazuje na to, że Gracia będzie trzymał się swojej żelaznej jedenastki. Trener przez wiele miesięcy szukał optymalnych rozwiązań na kilku pozycjach i wydaje się, że po okresie zawirowań kadrowych, a także kontuzji, wreszcie znalazł formułę, dzięki której zespół zaczął częściej punktować. Wobec kontuzji Cillessena do bramki wróci Jaume. Parę stoperów tworzyć będą Gabriel i Diakhaby, a po bokach zobaczymy Correię i Gayę. Dwaj ostatni grali w swoich reprezentacjach podczas przerwy, jednak sztab jest zachwycony ich kondycją fizyczną. Szczególnie Portugalczyk wykazuje ogromny progres zarówno na poziomie czysto piłkarskim jak i fizycznym. W pomocy Gracia najprawdopodobniej zdecyduje się na Wassa, Solera, Racica i Blanco, który z Granadą zaliczył najlepsze spotkanie w sezonie. Obok szukającego przełamania Maxiego Gómeza wystąpi Guedes, który w ostatnim spotkaniu pokazał, że jest w dobrej formie.

Piłkarze Valencii walczą o jak najwyższą lokatę na koniec sezonu. Stawką są nie tylko pieniądze, które klub uzyska za zajęte miejsce, ale także przyszłość Javiego Gracii, który w ostatnich wywiadach przyznaje, że chce kontynuować swoją misję na Mestalla.

Przewidywane składy:

Valencia: Jaume Doménech; Thierry Correia, Gabriel Paulista, Mouctar Diakhaby, José Luis Gayá; Uros Racic, Carlos Soler, Daniel Wass, Álex Blanco; Gonçalo Guedes, Maxi Gómez.

Cádiz: Ledesma; Iza Carcelén, Cala, Fali, Espino; José Mari, Jonsson, Álex Fernández, Perea; Salvi i Negredo.

Kategoria: Ogólne | El Desmarque, fot. Superdeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.