Wygrana w doliczonym czasie

Artur Lipka, 20.02.2021; 21:14

Rzutem na taśmę

Valencia wygrała z Celtą Vigo 2:0. Oba gole zostały strzelone w samej końcówce meczu, która przyniosła więcej emocji, niż podstawowy czas gry. Bramki zdobyli Manu Vallejo i Kevin Gameiro.

Pierwsza połowa mogłaby nie być pokazywana w skrótach meczu, gdyż prawie nic się w niej nie działo. Żaden z bramkarzy nie został zmuszony do wysiłku, celne strzały obu drużyn wynosiły równo 0. Jedyna warta uwagi sytuacja, to nieuznany gol Daniela Wassa z 24. minuty. Duńczyk znajdował się daleko za linią obrony gości i sędzia odgwizdał spalonego.

Druga połowa ożywiła widzów. Obie drużyny chciały pierwsze zdobyć gola, ale nie udawało się to żadnej. Groźnie zrobiło się pod bramką Celty w 63. minucie, gdy Maxi Gomez biegł z piłką w pole karne gości. Ruben Blanco wyszedł z bramki, ale piłka go minęła, a on sfaulował napastnika Valencii. Sędzia Valentin Pizarro po obejrzeniu powtórki, wyciągnął czerwony kartonik, czym zakończył mecz dla bramkarza Celty. Zastąpił go Ivan Villar.

Niedługo po tym Kang-In Lee otrzymał piłkę w wolnej od przeciwnika strefie i posłał dośrodkowanie w pole karne. Było ono posłane jednak zbyt blisko bramki i Villar zdołał odbić piłkę, która w wyniku tego przemknęła tuż obok gotowego wykończyć akcję Kevina Gameiro.

Celta odpowiedziała akcją swoim lewym skrzydłem, w wyniku której Hugo Mallo prawie mógł strzelić bramkę. Jednakże Jasper Cillessen wyprzedził przeciwnika i złapał futbolówkę.

Impas trwał do ostatnich minut i wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem 0:0. Jednakże w samej końcówce „Los Ches" strzelili dwie bramki. Najpierw w 94 minucie w wyniku doskonałej wymiany podań Manu Vallejo z Kang-Inem Lee, Hiszpan minął obrońców w polu karnym i strzelił tuż przy dalszym słupku. Druga bramka padła po akcji Thierry'ego Correi, który podał na wybieg do Kevina Gameiro. Francuz niewiele kalkulując strzelił mocno, a piłka przeleciała nad Ivanem Villarem. Tuż po tym sędzia zakończył spotkanie i bezcenne trzy punkty zostały na Mestalla.