VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Przełom w sprawie nowego stadionu?

Wojciech Ciuraj, 18.02.2021; 15:19

Nadzieja dla Nou Mestalla?

Przebywający w Singapurze prezes Anil Murthy ma rozmawiać z Peterem Limem o trudnej sytuacji klubu. Jednym z najważniejszych tematów jest kwestia wznowienia budowy stadionu.

Według najnowszych doniesień Peter Lim jest gotów zaciągnąć pożyczkę by sfinalizować ciągnącą się latami inwestycję. Jako, że działki wokół obecnego stadionu są poręczeniem innego kredytu udzielonego przez Bankię, właściciel klubu ma osobiście poręczyć swoim majątkiem by zdobyć potrzebne środki. W ostatnich miesiącach samorząd wielokrotnie naciskał na Meriton, podkreślając ich brak zaangażowania w sprawę i rychłe wygaśnięcie ustaleń Strategii Rozwoju Regionalnego.

Gdyby okazało się to prawdą, byłby to pierwszy sygnał wskazujący na zaangażowanie Petera Lima w działalność klubu od wielu miesięcy. Latem ubiegłego roku, większościowy udziałowiec odmówił poręczenia zaległych wypłat dla piłkarzy, przez co wielu obserwatorów powątpiewa w obecne deklaracje. Być może jednak ostatnie sukcesy Lima na giełdzie, a także pierwsze próby odkupienia klubu skłoniły Singapurczyka do zmiany postawy.

Kategoria: Ogólne | Golsmedia.com, fot. Superdeporte skomentuj Skomentuj (7)

KOMENTARZE

1. szogun18.02.2021; 16:48
Oby to była prawda. Podobno dużo zyskały jego akcje na giełdzie.
2. LimaK18.02.2021; 18:04
Ile lat już się to ciągnie...

3. EverBanega8719.02.2021; 07:18
EverBanega87Żeby wierzyć w jakiekolwiek inwestycje ze strony tego szubrawcy trzeba mieć naprawdę wielką naiwność w myśleniu...
4. Olivio12319.02.2021; 09:14
Nie łudzę się, że Lim zaciągnie jakiekolwiek zobowiązania, by dalej budować pomnik nieudolności poprzedników. Koleś nie wydaje pieniędzy na pensje piłkarzy (nie mówiąc o kasie na transfery), a tutaj miałby zaciągać wielosetmilionowe pożyczki i wydawać gruby majątek... C'mon... Nie łudźmy się.
5. Volson19.02.2021; 11:08
Tak, a po budowie Messi i Ronaldo będą grali u nas na ataku...
Niech już Lim sprzeda ten klub i nie robi wstydu w całej Europie sobie i Valencii.
6. los ches20.02.2021; 09:02
los chesDo wielu lat pisze się o nowym stadionie, a stare Mestalla jak stało, tak stoi. Czy ktoś orientuje się jaki jest stan techniczny obecnego obiektu? Patrząc na mury i fundamenty, widać pod farbą niemal sto lat użytkowania. Ostatnio była renowacja. Wydaje mi się, że nie jest źle, i jeszcze może posłużyć wiele lat?
Miał być nowoczesny obiekt, z rozwiniętą baza rozrywkowa. Miejsce gdzie spotykają się ludzie nie tylko podczas meczu, ale i na co dzień. A co mamy? Stary stadion i puste trybuny, bo pandemia. Do tego klub musi zaciskać pasa. Oj ciężko jest, ciężko. Trzeba mieć nadzieję, że Lim będzie miał jakis pomysł na Valencie po pandemii.
Jakie to wszystko jest zmienne.
7. longer20.02.2021; 11:50
longerŚmiać mi sie chce oczywiście przez łzy