Był taki mecz #10

Bartłomiej Płonka, 10.05.2020; 08:44

Remis po ekscytującym meczu - Valencia 1:1 Bayern

W sezonie 2012/13 stanowisko trenera Valencii objął Mauricio Pellegrino. Gra Los Ches pod wodzą nowego szkoleniowca wygląda różnie, ale jednym z najlepszych spotkań w wykonaniu tamtej drużyny z pewnością było starcie w Lidze Mistrzów przeciwko Bayernowi.

Obie ekipy walczyły o pierwsze miejsce w grupie. W Monachium gospodarze ograli Valencię 2:1, ale w następnych meczach Bawarczycy potknęli się na BATE Borysów, a Blanquinegros zdobyli komplet punktów. Spotkanie na Mestalla dobrze otworzyło się dla Bayernu, który już w pierwszej połowie mógł liczyć na grę w przewadze. Czerwoną kartkę za faul na Alabie obejrzał Antonio Barragan.

Mimo osłabienia, piłkarze Pellegrino wcale nie odstawali od rywali i toczyli wyrównany bój. Spotkanie stawało się coraz ciekawsze, a w 77. minucie prowadzenie Valencii dał Sofiane Feghouli. Algierczyk przejął piłkę, oszukał kilku rywali i zakończył wspaniałą akcję golem na 1:0!

Zobacz skrót spotkania:

Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, ponieważ kilka chwil później Bayern odpowiedział. Po dośrodkowaniu z prawej strony najlepiej w szesnastce odnalazł się Thomas Müller i doprowadził do remisu. Mimo emocji w ostatnich minutach, mecz zakończył się podziałem punktów.

W ostatniej serii gier obie ekipy wygrały swoje mecze, co oznaczało, że pierwsza lokata w grupie przypadnie Bayernowi. Ostatecznie ekipa z Niemiec zdominowała całe rozgrywki i później pokonując Arsenal, Juventus, Barcelonę oraz Dortmund sięgnęła po trofeum. Natomiast Valencia, już pod wodzą Ernesto Valverde, pożegnała się z Ligą Mistrzów w 1/8 finału po dwumeczu z Paris SG.