VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Parejo: „To wyjątkowy mecz”

Mateusz Nowacki, 19.02.2020; 18:27

Kilka słów od piłkarzy

Przed nami pierwsze starcie w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Oto co na przedmeczowej konferencji prasowej mieli do powiedzenia Dani Parejo i Josip Ilicić.

Josip Ilicić

Jakiego meczu oczekujesz?

To będzie bardzo, bardzo trudny mecz z drużyną o wysokich umiejętnościach technicznych. Znamy również nasze mocne strony. Będziemy grać o wygraną i starać się nie popełniać wielu błędów, a także uzyskać dobry rezultat.

Napastnicy kluczem do sukcesu?

Nie możemy pozostawiać wolnego miejsca. Wszyscy musimy pomagać w obronie, a następnie wykorzystywać okazje. Gramy do przodu aby strzelać gole, ale to nie może być jedyna rzecz jaką robimy.

Czy jesteś podekscytowany takim meczem w Lidze Mistrzów?

W rozgrywkach takich jak Liga Mistrzów to właśnie na takie mecze trenowaliśmy. Cierpiałem, kiedy nie mogłem pomóc drużynie, ale wiedziałem, że zespół poradziłby sobie nawet beze mnie.

Czy uważasz się za zawodnika wielkiego europejskiego klubu?

Nie myślę o tym. Atalanta to grupa, a jestem jej częścią. Wszyscy pracujemy na wygraną i wszyscy zasługujemy na to, aby grać.

O braku gola w Lidze Mistrzów i o przestrzelonym karnym z Szachtarem Donieck

Nie myślę już o tym. Liczy się tylko to, że drużyna wygrywa bez względu na to, kto zdobędzie gole. Myślę, że wszyscy zasługujemy na to, by być na tym etapie w Europie, każdy w drużynie.

Dani Parejo

O kontuzjach

Nie tylko na ten mecz, ale podczas długiej części sezonu nie mieliśmy do dyspozycji ważnych piłkarzy. Jesteśmy w 1/8 finału Ligi Mistrzów, a w La Lidze walczymy, aby skończyć w pierwszej czwórce po raz trzeci rok z rzędu. Dzieje się tak pomimo absencji i pokazaliśmy, że nie wygrywamy meczów sami jako jednostki, ale raczej jako zespół. Myślimy jako zespół i jako jednostki dobrze się prezentujemy dla dobra kolektywu.

O braku wygranej Valencii CF na San Siro

To pokazuje jak trudno grać na takim boisku przeciwko świetnej ekipie i to w największych klubowych rozgrywkach. Przed tym rokiem Valencia CF nie wygrała na Stamford Bridge ani na wyjeździe z Ajaxem, a my zagraliśmy dobre mecze w Europie i Hiszpanii. Przed nami kolejny 180-cio minutowy test przeciwko trudnej drużynie.

O dojrzałości zespołu

Dostrzegam dojrzałość, która nam pomaga. Kiedy jesteś bardziej przyzwyczajony do tego rodzaju spotkań, to oczywiste, że nie jest to pierwszy lub drugi raz, kiedy w nich grasz. W zeszłym roku dotarliśmy do półfinału Ligi Europy i wygraliśmy Puchar Króla , więc tego typu mecze nie są dla nas czymś nowym.

O wylosowaniu Atalanty BC

To oczywiste, że Atalanta, która zajęła drugie miejsce w grupie jest rozlosowywana z ekipami pokroju Manchester City, PSG, FC Barcelona, Bayern Monachium… Mogli trafić na Valencię CF, ale spotkania muszą zostać rozegrane. Jesteśmy świadomi ważności tego meczu i jesteśmy tutaj, aby spróbować wygrać.

O potencjalnym remisie w pierwszym meczu

Przyjeżdżamy na trudny teren, gdzie nasz przeciwnik spisuje się bardzo dobrze w Serie A i Lidze Mistrzów. Kiedy jesteś czwarty w lidze włoskiej, to nie przypadek. Strzelili 63 gole i grają dobrze. Będą trudnymi przeciwnikami, a my mamy braki kadrowe, ale odkąd tu przybyłem, Valencia CF zaszczepiła we mnie to, że zawsze musimy wyjść z zamiarem zwycięstwa.

O szansie bycia w Top10 klubu pod kątem ilości występów

To wyjątkowy mecz, ponieważ to 1/8 finału Ligi Mistrzów. Grałem w poprzednim z PSG i jeśli zagram, to przejdę do listy 10 najlepszych w Valencii CF pod katem występów, czego nigdy bym sobie nie wyobrażał. To powód do dumy i coś niesamowitego. Mam nadzieję, że będę mógł grać w wiele więcej spotkań. Zawsze na boisku dawałem z siebie wszystko i nadal będę to robić. W zeszłym roku wygrałem swoje pierwsze trofeum i mam nadzieję, że zdobędę ich więcej.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com | fr24news.com | PD | Football Italia skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.