VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Dwie twarze Valencii

Karol Kotlarz, 12.02.2020; 18:31

Wyjazdy słabą stroną

W trwającym sezonie ligowym „Nietoperze” grają nierówno – solidne występy przed własną publicznością przeplatają słabymi meczami na wyjazdach.

Na koncie Valencii znajduje się obecnie (stan na 12.02.2020) 37 punktów. Większość z nich, 26, uzyskanych zostało w spotkaniach rozgrywanych na Estadio Mestalla. Złożyło się na to siedem wygranych i pięć remisów. Ani razu rywal nie zdołał wygrać na stadionie Los Ches. Pod względem punktów zdobywanych przed własną publicznością, „Nietoperze” ustępują jedynie Realowi Madryt i Barcelonie.

Gorzej sytuacja przedstawia się na wyjazdach. Na 11 uzyskanych przez Valencię punktów, składają się trzy zwycięstwa, dwa remisy i aż sześć porażek. Co gorsza, Los Ches tracą poza domem wiele bramek. 23 stracone gole na wyjazdach to wynik, który uzyskały również Levante i Granada. Więcej, odpowiednio 24 i 26, mają tylko Alavés i Mallorca.

Przyczyny takiej postawy są raczej złożone. Istotnym czynnikiem, wpływającym na postawę zespołu były i są liczne kontuzje, choć należy pamiętać, że absencje zawodników odnotowano zarówno w meczach u siebie, jak i na wyjeździe.

Kategoria: Ogólne | Plaza Deportiva | Super Deporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.