VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Alcácer niechciany w BVB

Mateusz Nowacki, 23.01.2020; 19:54

Powrót „księcia Valencii” ?

Od bohatera do zera. Tymi słowami można określić przebieg kariery Paco Alcácera w Borussi Dortmund. Napastnikiem wyraziło już zainteresowanie kilka klubów, w tym Valencia CF.

Sytuacja Paco Alcácera w Borussi Dortmund nie wygląda najlepiej. Napastnik od dłuższego czasu nie znajduje uznania w oczach Luciena Favre\'a, który jeśli już w ogóle decyduje się na wystawienie wychowanka Valencii, to tylko na ostatnie kilka minut spotkania. Hiszpanowi walkę o pierwszy skład na pewno nie pomógł transfer rewelacyjnego 19-letniego Erlinga Haalanda, który już w swoim debiucie ustrzelił hat-tricka.

Valencia CF chętnie widziałaby Paco u siebie i zaproponowała Borussi jego wypożyczenie do końca obecnego sezonu. Sam zainteresowany chciałby powrócić na Mestalla, a Albert Celades nie uznał tego za zły pomysł. Problemem może okazać się jednak forma przenosin. Dormtundczycy woleliby przeprowadzić transfer definitywny napastnika.

Walencja to nie jedyny kierunek jaki obrać może Paco. Z napastnikiem łączone są także PSG, Atletico, Villareal oraz Sevilla, którą początkowo zniechęciła kwota jaką żądają Dortmundczycy - 30 mln €. Zdaniem Daily Star Borussia zaproponowała Hiszpana dwóm angielskim klubom - Manchesterowi United i Tottenhamowi Hotspur.

W obecnym sezonie Paco Alcácer wystąpił łącznie w 15 spotkaniach, zdobywając siedem bramek i zaliczając dwie asysty.

Kategoria: Transfery | DeporteValenciano | DailyStar | sueddeutsche.de skomentuj Skomentuj (6)

KOMENTARZE

1. staste7724.01.2020; 01:08
staste777 bramek 2 asysty to nie taki zły wynik jak na 15 meczów (pewnie nie w pełny wymiarze). Zadziwiający jest często brak cierpliwości klubów do napastników. Za chwilę Haaland się zablokuje i co - znowu będą szukać kogoś drugiego?
Bardzo bym chciał Paco u nas. Pamiętam jego piękne bramki jakie dla nas strzelał.
2. Old Wardrober24.01.2020; 11:36
Tylko po co? Dopiero co kupiliśmy Gomeza za spore pieniądze, który całkiem daje radę. Paco jest za dobry i za drogi na zmiennika, a obok siebie grać przecież nie będą. Potrzebujemy raczej szukać kogoś o profilu Rodrigo, bo domyślam się, że Lim nie zrezygnował z chęci sprzedania go.
3. konto usunięte24.01.2020; 17:20
konto usunięteDlaczego nie mogą grać obok siebie? Gramy 2 napastników, więc spokojnie miejsce dla Alcacera się znajdzie.
4. Old Wardrober24.01.2020; 18:02
Ale Paco to podobny profil co Maxi. Obaj są głównie od wykańczania akcji. Rodrigo to przecież zupełnie inna bajka.
5. chiefer24.01.2020; 21:05
chieferAsturia?
6. Abec24.01.2020; 21:21
AbecDzięki za czujność @chiefer